1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Charmed

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Luckky, 27 март 2012.

 1. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  [​IMG]
  Волшебнички (Charmed) е американска телевизиска серија, продуцирана од Арон Спелинг. Се работи за три сестри кои се најмоќните добри вештерки во светот, во натприродната заедница познати како „Волшебничките“ (The Charmed Ones), но за сите други познати како Халивелови. Секој сестра поседува уникатни магични моќи коишто растат и се развиваат за време на нивните животи. Волшебничките живеат заедно во куќата на своите предци и ги користат своите натприродни моќи во борба против вештери, демони и други мрачни сили што живеат во Сан Франциско, Калифорнија.

  Приказната за Волшебничките започнува кога трите сестри Халивел — Пруденс (Prudence), Пајпер (Piper) и Фиби (Phoebe) — се смируваат и повторно се соединуваат како сестри со враќањето на Фиби одЊујорк 6 месеци по смрта на нивната баба. Истата ноќ, љубопитноста ја убедува Фиби да види што се крие на таванот. Таму Фиби открива една стара дебела книга со чуден знак на дебелите правливи корици. Читајќи еден мал текст од книгата, Фиби ненајдено изрекува магија која исполнува едно пророштво и благодарение на ова пророштво всушност сестрите дознаваат дека се волшебнички. Книгата се нарекува Книга на сенките (Тhe Book of Shadows).
  Тие откриваат дека поседуваат натприродни моќи, но и дека потекнуваат од познати вештерки. Првата од ова колено на вештерки, Мелинда Ворен, поседувала три моќи: моќта да помрднува предмети со својот ум (телекинеза), да го запира времето и да гледа во иднината. Но, за жал, Мелинда подоцна била убиена, т.е. изгорена. Како и да е, пред да умре, Мелинда предвидела дека секоја идна генерација на Ворен (подоцна Халивел) ќе станува сѐ посилна и посилна, сѐ до крајот додека не дојдат трите сестри - најмоќните добри вештерки што некој некогаш ги има видено. Тие три сестри ќе го исполнат древното пророштво и ќе се создаде т.н. „Моќ на трите“, најсилната волшебна сила што некогаш се родила.


  Дали ја пратевте оваа серија?? Мене ми е една од поомилените и често знам пак да си ја гледам :)
   
  На Стоименов, Aaliyah, Blondie и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Ја пратев кога бев помала. Омилени ми беа.
  Со уште 2 другарки си игравме волшебнички, пишавме во една тетратка (книга на сенките :D), правевме напитки и магии за наставниците што не нервираа.
  Јас бев Пајпер. Добри времиња беа тоа. :D
   
  На Taa Sum.., Luckky, cece17 и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. ShakaZulu

  ShakaZulu Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  429
  Допаѓања:
  886
  Најстарата од трите сестри се жртвува за да ги спаси другите па ја наоѓаат нивната полусестра... и пак се три т.е. Моќта на трите е пак тука...
  ах времиња... кога си бевме млади и убави а сега останавме само убави ... ех да се вратиме десетина години наназад кога немаше шпанско турски серии и кога се на тв бар вредеше да се гледа... јбг гледам и сега фокс лајф и фокс крајм ама не е тото...
   
  На Стоименов, Aaliyah, Luckky и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. The puss in boots

  The puss in boots Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  221
  Допаѓања:
  147
  ја гледав како помал многу јака серија ! :D
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Еј серијавааа! Ја пратев од почеток до крај, супер беше. Се сеќавам едно време (ако не и цело време), во недела навечер ја даваа, и таман пред спиење и утредента во школо муабетење за епизодата. :rolleyes
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 6. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  One of my favorites. :) Лани ја даваа на Алсат и ја глеав по вторпат. Додуша повеќе заради секси типците гледав... :p

  julian mcmahon.jpg ivan sergei.png kerr smith.jpg eric dane.jpg victor webster.png

  мх мх мх
   
 7. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  Ааааа серијава.. ја гледав цело време.. ногу беше интересна :)
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. cece17

  cece17 Староседелец

  Зачленет на:
  21 февруари 2012
  Мислења:
  270
  Допаѓања:
  204
  мн убава серија со нетрпение ја цекав секоја нова епизода сите беа добри и убави ама пајпер е нај :biggrin
   
  На InnaLaurie и Luckky им се допаѓа ова.
 9. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  и мене Пајпер ми е омилена :) Исто и Пру си ја сакам :)
   
  На cece17 и InnaLaurie им се допаѓа ова.
 10. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Не испуштав епизода, омилен филм ми беше. Татко ми ме лажеше имало дома таква книга со магии, колку само ја барав.
  Фиби омилена ми беше, и се внесував со серијата како да сум таму со нив.
  Минатата година симнав 1вата епизода да се потсетам, но лоша снимаката и ја оставив, ако најдам време летото ќе ја гледам. :)
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: