Cafe Del Mar, Enigma, Dead Can Dance | Црнобело Форум

Cafe Del Mar, Enigma, Dead Can Dance

Која е подобра?

 • Cafe Del Mar

  Гласови: 3 27.3%
 • Enigma

  Гласови: 5 45.5%
 • Dead Can Dance

  Гласови: 3 27.3%

 • Вкупно гласале
  11

iDeposito

Староседелец
29 февруари 2012
47
63
1,028
32
Скопје
Точно дека ако почнеме да отвараме нова тема за секоја музичка група, форумов ќе настане „музичко катче“ но јас мислам дека навадените групи се нешто повеќе од обична музика.

Несакав да отворам за сите три посебни теми па зато ги стаив у иста и ставив анкета. Да споделам малце песнички кои ми се омилени па и вие, коментарите и гласањето ги оставам на вас. Од моја страна можам да прокоментирам дека единствен сјаен мир можам да пронајдам у горенаведената музика, уживајте.


Cafe Del Mar*EnigmaDead Can Dance


*Незнам детали многу ама мислам дека е гранка на чилаут музиката. Аполоџајз @all ако нешто е грешка.
 

Аце

Староседелец
2 март 2012
68
28
618
Во зависност од IP
www.ibiz.mk
Од кога ја спуштив дискографијата на Cafe del mar покрај тоа што си направив копија единствена музика на компјутеров ја имам со се дискографијата на Enigma. Следниве траки ги имам избрано и редовно си ги пуштам и доста се релаксирачки:
Cafe Del Mar - D-Note / D-Votion
Cafe Del Mar - Nightmares On Wax / Nights Interlude
Cafe Del Mar - John Martyn / Sunshines Better (Talvin Singh)
Cafe Del Mar - Levitation / More Than Ever People (Омилена)
Cafe Del Mar - Jelly & Fish / Appreciation (Radio Mix)
Cafe Del Mar - Dzihan & Kamien - Homebase
Cafe Del Mar - Nitin Sawhney - Homelands (Омилена)
Cafe Del Mar - Stop The World (Аquatint Mix)
Cafe Del Mar - Sueno De La Montana (Омилена)
Cafe Del Mar - Moby / Whispering Wind
Cafe Del Mar - Kinema / Katia

Додека од Enigma омилени ми се:
Enigma - Mea Culpa, Part II (Orthodox Mix)
Enigma - Voices in the Dark (Омилена)
Enigma - Principles Of Lust (Radio Edit)
Enigma - Age Of Loneliness
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: iDeposito

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,204
423
Дома пред Пц
Браво за темава :angel трите групи се посебни...секоја на свој начин е екстремно добра ... омилени ми се dead can dance посебно песните што ги имаат со Lisa Gerard но не значи дека другиве помалку ги слушам.

еве нешто и од мене, мојте омилени
 

iDeposito

Староседелец
29 февруари 2012
47
63
1,028
32
Скопје
Од кога ја спуштив дискографијата на Cafe del mar покрај тоа што си направив копија единствена музика на компјутеров ја имам со се дискографијата на Enigma. Следниве траки ги имам избрано и редовно си ги пуштам и доста се релаксирачки:
Cafe Del Mar - D-Note / D-Votion
Cafe Del Mar - Nightmares On Wax / Nights Interlude
Cafe Del Mar - John Martyn / Sunshines Better (Talvin Singh)
Cafe Del Mar - Levitation / More Than Ever People (Омилена)
Cafe Del Mar - Jelly & Fish / Appreciation (Radio Mix)
Cafe Del Mar - Dzihan & Kamien - Homebase
Cafe Del Mar - Nitin Sawhney - Homelands (Омилена)
Cafe Del Mar - Stop The World (Аquatint Mix)
Cafe Del Mar - Sueno De La Montana (Омилена)
Cafe Del Mar - Moby / Whispering Wind
Cafe Del Mar - Kinema / Katia

Додека од Enigma омилени ми се:
Enigma - Mea Culpa, Part II (Orthodox Mix)
Enigma - Voices in the Dark (Омилена)
Enigma - Principles Of Lust (Radio Edit)
Enigma - Age Of Loneliness
Добар избор! ;)

Од кафе дел мар последнио албум не е баш нај нај.
Оваа некако ми е предобра:

Од енигма последно слушната и превртена:

Браво за темава :angel трите групи се посебни...секоја на свој начин е екстремно добра ... омилени ми се dead can dance посебно песните што ги имаат со Lisa Gerard но не значи дека другиве помалку ги слушам.

еве нешто и од мене, мојте омилени

Слушни ја Џерард у живо :( ми се плаче еј, се би дал да ми запее на увце.
 

Мортидо

Староседелец
6 март 2012
1,056
1,574
1,133
Yellowknife, NT, Canada
metatron86.deviantart.com
Последнава недела дена заспивам со Енигма така што без двоумење ми се да бест. Од останативе две немам многу слушано, но од Кафе дел Мар и Дет Кен Денс, вториве ми се подобри.

 
 • Ми се допаѓа
Реакции: iDeposito

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,878
973
мноо ги сакам дед кен денс, слушам ги од мноо порано, на друара ми сестра ме зарази
D:\Moi stfari\muzika\Trance\Chils___\Dead Can Dance\1996_-_spiritchaser\02_-_song_of_the_stars.flac