Brit Awards 2012 | Црнобело Форум

Brit Awards 2012

Статус
Затворена за нови мислења.

Alex M.

Староседелец
17 февруари 2012
330
523
693
London,UK
После синоќашните британски награди Би сакала да ве прашам што мислите за добриените награди? Кој најдобро се претстави?
British Album of the Year:
Адел

British Female Solo Artist:
Адел
International Male Solo Artist:
Бруно Марс
Critics' Choice:
Емели Санде
Best British Single:
One Direction, „What makes You Beautiful“
International Female Solo Artist:
Ријана
British Male Solo Artist:
Ед Ширан
British Group:
Coldplay
Best International Group:
Foo Fighters
British Breakthrough Act:
Ед Ширан
International Breakthrough Act:
Лана Дел Реј
Outstanding Contribution To Music:
Blur
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
добар избор. Заслужено.
Многу ми е мило за Адел и за Колдплеј. Congrats :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alex M.

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Ах, каква беше само Лана Дел Реј. :rolleyes: Секоја чест за девојката, одлично пее и одлично изгледа. Ми се допадна од Ријана настапот, ама колку само незнае да пее во живо девојката то не е могуче. Адел ми здосади веќе, на секое место награди да се земало. :D Колдплеј сосема заслужено беа најдобар Британски бенд. Така, неам некои други забелешки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alex M. and Scars31
Статус
Затворена за нови мислења.