Breakout Kings

Аце

Староседелец
2 март 2012
68
28
618
Во зависност од IP
www.ibiz.mk

Breakout Kings е серија која е направена од продуцентите на Prison Break. Се работи на иста тема само што тука 2ца полицајци имаат задача да изберат/направат тиме од затвореници и со помош на нив да ги фаќаат криминалците а на затворениците им се намалува казната затвор. Доста интересно crime серија
До сега се извадени 13 епизоди од од првата сезона, а премиерата на втората сезона е утре. Во една од епизодите го има и T-Bag од Prison Break човекот е стварно луд :) Ми се допаѓа тоа што се прават пресврти така да е доста интересна и не ти станува досадна. И да, девојката на сликата во е ептен секси!
Ја има некој гледано? ваша оценка?
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Имам гледано 5-6 епизоди. Интересна е серијата. И едвај чекам да започне втората сезона :)
 

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
215
643
Тетово
И јас ја имам гледано... Некои епизоди беа добри, некои ништо посебно, дури и по малку досадни.
Епизодата со Ти Бег е промашување, само колку да се добие гледаност на стара слава (присон брејк).