1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Breaking Bad

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Македонец, 23 февруари 2012.

 1. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  [​IMG]

  Серија која не смеете да ја препуштите. Се работи за средновечен маж кој има дете инвалид и жена бремена. Работи две работи за да опстанат, како професор по хемија и во перална. Доктор му кажува дека има рак на плуќа и дека ке живее уште година две. Му пукна филм и одлучува на билов каков начин да дојде до пари за да остави на својата фамилија. Така најде бивш негов ученик кој се занимава со дрога, го убеди да соработуваат заедно уценувајќи дека ако одбие ке го пријави на братот на неговата жена кој работи во DEA. Типов ја напраи најчистата дрога и се почна тука...така јас да не должам многу ке си ја погледнете серијава, верувајте нема да зажалите.

  Код:
  http://www.imdb.com/title/tt0903747/
   
 2. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  сакав да прашам во врска со серијава али оворено е веке тема .. ме интересира дали сите 4-5 сезони се споени една со друга ?
   
 3. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439

  Како мислиш споени?
   
 4. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  мислев таа приказна да се одвива преку сите сезони ,,да не е како овие цси секоја епизода посебен случај,.. почнува ,го решаваат случајот и на крајот сите срекни
   
 5. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  Да да, приказната се одвива преку сите сезони.
   
 6. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Првата сезона ја изгледав и можам да ја пофалам дека е закон,за понатака ќе ги симнам па ќе видиме
   
 7. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  ја почнав 2 сезона ... не е лоша... типот е многу здрав,а ке го речеш у бандера ке удари :D
   
 8. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  4 сезона терам и можам да кажам дека малце почнува да потфрла ама сепак се држи иако приметив дека во секоја сезона првите две три епизоди се малце потапа
   
 9. warr

  warr Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  215
  Една од подобрите серии. Нема за џабе толку висока оцена на имдб.

  Btw не очекував такво нешто на крајот на 4-та сезона.
  Делот со бомбата.
  А во врска со цвеќето, значи Волтер го отрул детето или е само обид да го наместат?
   
 10. Ice_Man

  Ice_Man Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  440
  Допаѓања:
  236
  уште не сум стигнат до таму ,за некој ден ..
  инаку тие сцени пред да ппочне епизодата со базенот,,оние две тела пред гаражата,,дали ке загинат овие ?? ? баш ме интересира
   

Сподели: