Boy бендови

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Темава сигурно најмалку ја очекувате од мене, но ме инспирираше спот кој само што го видов од бенд кој ми беше омилен кога имав 10 години. Толку многу го сакав, што со мајка ми отидовме во Југотон да го купиме cd-то, но го немаше и вработениот таму го порача специјално за мене. Бендот се вика O-Town. Групата е создадена од истиот човек кој ги создаде Backstreet Boys и Nsync. На времето, имаа и реално шоу на MTV - Making the band, што многу нормално, го гледав религиозно, нетрпеливо чекав нова епизода која подоцна по сто пати ја прегледував.

Сакавте ли некој бој бенд порано, или пак сеуште сакате? Не се срамете да признаете. (happy)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
They were too gayish for me. Воглавно не ми изгледаа убаво бој бендовите од `90-тите. Ја у тоа време рокав Deep Purple, Led Zeppelin и слично, со татко ми:)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Мислам дека е точен коментарот:
Nowadays, first thing people would say: GAYY!!! THEY ARE ALL LESBIANS LIKE JUSTIN BIEBER.
But those people don't understand that back in the days, these guys, like most other boybands were our GODS!

Јас покрај оваа идиотска фаза, во таа година почнав да слушам: Linkin Park, Limp Bizkit, Guano Apes, Korn, Alien Ant Farm, O.P.M., P.O.D., итн. Тоа беа времиња...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: redhead

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Нема никаква споредба помеѓу бој бендовите во деведесетите и оваа пе:cenzura:cenzura:cenzuraлана денес. Песните беа со претешно убави текстови за разлика од денешниве каде што повеќе гледаат да се облечени и нашминкани, а за текст - дај им една реченица да вртат 3 минути.

:cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lovemebaby