1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Bones

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од TheFrisb, 3 март 2012.

 1. TheFrisb

  TheFrisb Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  97
  Допаѓања:
  161
  Во последно време го загледав и онака интересен е :)
  Во филмот се расправа за форензичари кои пронаоѓаат мртви тела стари од 2 па до 30 години :) Со помош на нивните полицајци тие ги одредуваат убијците.Премногу е интересно бидејќи тие го наоѓаат убиецот од влакна, ДНК итн.Во филмот има премногу дешавки како проблеми со таткото на главната личност во филмот наречена Bones.Боунс се дружела со еден полицаец кој подоцна ја загубил работата поради доверување премногу документи на Боунс.Но сепак Боунс му помага да си ја врати работата.Интересна серија е .Вреди да се гледа.Ја емитуваат на FOX CRIME
   
  На Хоуп*, InnaLaurie и TheKitten им се допаѓа ова.
 2. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  А уствари шо се дешава во филмот?
  Моите го гледаат секогаш ама не ме заинтересирал :)
   
 3. TheFrisb

  TheFrisb Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  97
  Допаѓања:
  161
  Па се работи за откривање на убијства.Форензичарите чачкат таму :) Интересен е :)
   
  На The Tramp и emzzy им се допаѓа ова.
 4. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Интересно е може да се научи од серијава. Иначе работат со истражување и претежно со распаднати тела најдени по неколку годни, па составување на сите коски она, ова итн.. :)
   
  На TheFrisb му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TheFrisb

  TheFrisb Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  97
  Допаѓања:
  161
  Арно де .Јас помислив дека треба да објаснам на кратко :))) Ако е на долго тогаш a looooong story :)
   
 6. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  Ептен добра серија, една од моите поомилени (happy) Само што сеа слабо ја пратам, а кога играше на Канал 5 не пропуштав ниедна епизода :cool:
   
 7. InnaLaurie

  InnaLaurie Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  322
  Ја гледам на Фокс Крајм. Боунс ми предобра актерка. Но без Бут серијата би била нула. Одличен пар се.
  Инаку малку ми се одмили серијата откако го однема Зек.
   
  На The Tramp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Многу ми ја пофалија серијата. Може да ми кажете до каде е стигната на Fox Crime, од колку игра итн. И ме интересира колку трае една епизода и ако некој може да ми пуште линк за симнување по ПП. Во темите е забрането да се стаавт линкови со сајтови илегална содржина.
   
 9. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  прееска играле 2 епизоди од 2 и од 3. Утре ќе има реприза на втората епизодата во 8 навечер. 4-та сезона игра на Фокс Крајм, а досега е излезена 7-та сезона - 14 епизода. Линкови ако најдам ќе ти пратам во порака. :)
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  А на друга ТВ нели ја даваат, сакав јас од почеток да си ја загледам. Фала Најф. :)
   

Сподели: