Bon Jovi | Црнобело Форум

Bon Jovi

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Bon Jovi е американска рок група, формирана во 1983година. Името е добиено по пејачот Џон Бон Џови, групаат има 4 музичари Џон Бон Џови, Ричи Самбора, Тико Торес и Дејвид Брајан.

Ја слушате ли оваа група?
Која вие е омилена песна?
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Чест ми е прв да коментирам :D Иначе одличен вокал е Џон Бон Џови, едни од поомилените песни Bed of Roses и Runaway :cool:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: emzzy and Selma

Slatki4ka

Полноправен Член
17 февруари 2012
60
42
18
RUNAWAY, BED OF ROSES, YOU GIVE LOVE A BAD NAME, ALWAYS Едноставно го обожавам еден од најомилените (inlove) (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Libra

Староседелец
15 февруари 2012
208
327
673
Омилената група :) Имаат многу добри песни
Моја омилена-Bed of roses (inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Myself

Нов член
13 февруари 2012
7
4
3
35
Порано бев многу затрескан по Бон Џови, бев и на концерт и искрено се разочарав. Инаку има премногу хитови, а во последно време се искомерцијализира премногу. Мене омилена ми е I'll be there for you во изведба на Ричи Самбора.