1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

BLACK FRIDAY

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од pozdrav eden topol, 24 ноември 2017.

 1. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Можеби има ваква тема отворено за ова шопинг лудило што се случува, значи не проверив, кантосајте ако има..НО, во сити мол е хаос, 17 автобуси дојдоа од Косово..невидена гужва...
  Е сега, бидејчи јас никогаш не сум била порано на овој црн петок, не обичам да се туткам и тегнам по бутици и стискам по гардероби, па ме интересира дали навистина има толку големи попусти како што е по другите светски градови или пак нашиве дуќанџии прво ги репнаа цените до небо и демек сега даваат попуст??
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Кај нас нема шанси да е како во Америка. Кај нив е стварно попуст, па затоа и се тепаат за да не им го земе некој производот пред нос.
  Кај нас колку 20% ? Па не е попуст тоа, туку оригиналната цена.
  Ако сака некој да си купи нешто на попуст, само во странство. Тука тешко да се купи по вистинска цена ( мислам на брендирана облека).
  :zelen(star)
   
  На pozdrav eden topol и corki им се допаѓа ова.
 3. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Ете една добра работа што не личиме исто како другите светски метрополи на овој ден, барем немаме тепачки, рушење на излози, кршење на врати, превртување на штандови..
  Гледав видео како крвнички се пресметуваат двајца мажи за едно парче облека, жени се корнат за коси...кое манијачно лудило, срамотилаци, испод секое човечко достоинство...немам зборови:nah

  Незнам, а баш ме занима, кои производи се намалени дури 70/.:frantic:frantic
   
  На Ѕвездичка му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Имаше видео на кое се гледа како толпа, како стадо овци, влегува во продавница за бела техника.
  Тргачење, тепање, мавање... се имаше.
  Кај нас со пиштоли ќе се пресметуаат ако дојде до тоа, ама далеку сме од толкаво намалување на цените.
   
  На pozdrav eden topol му/ѝ се допаѓа ова.
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Black Friday кај нас, сликовито:
  [​IMG]
   
  На antonio, Makedonec, Esperansa и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Аууј, па ова треба да се казни за измама...за срамота...а во која продавница е оваа превара, не гледам причина да ги чуваме во тајност!?
   
 7. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Кај нас во Македонија не е тоа тоа на тој ден што го викате black friday,да има попусти ама не големи,не како во Америка
   
 8. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Не верувам во попусти, и со попуст пак е скапо.
   
 9. dovefox

  dovefox Полноправен Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  35
  Допаѓања:
  19
  Кај нас попустите се мали или непостоечки. :patos:patos:patos:patos:patos
   
 10. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Кај нас за време на попусти вадат стара роба од пред неколку сезони,ја тргаат најновата а на веќе присутната и лепат налепница со % а под неа истата цена.
  Не одам на такви збиднувања,не планирам да се туркам и заморувам бесцелно.
   

Сподели: