Arrow и The Flash

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Многу беше добра епизодата со Константин. Стварно не разбирам зошто ја укинаа таа серија, многу беше добра! Смешен момент беше кога си го чешкаше грбот со пердув од паун (пошто логото на NBC телевизијата каде што се емитуваше Константиен е нели паун :zelen). Other than that, ми здосадува Arrow се повеќе. Ги направија сите супер-хероии и тепачи, со глупи никнејмови и боречки трикови. Се ќе разбирам, само едно не: што дафак им е со врискањето на Лорел? Каква глупост, еј.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Последниве епизоди на Arrow и The Flesh беа супер! Повторно соработка помеѓу нив двајца, многу интересна приказна поврзана со негативецот и неговите жртви, многу акција и кул сцени. Реално, Arrow се вади со ваквите соработки, иначе сама по себе, се подосадна серија станува.
 

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
272
663
Wherever you want me to be
Лелеееееееееееееееееее мултиверсот дојде на флеш. Сеа ќе испадне дека некојси џеј герик од некоја планета, пример Earth -1723 ги гони сите флешови од сите паралелни универзуми и им ја краде брзината, така во стриповите беше црниот флеш, и не за чудо и овој е црн, ама мислам дека одат со слична но не иста приказна, ште бде интересно.