1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Arrow и The Flash

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од MissChievous, 4 декември 2014.

 1. Auditore

  Auditore Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  272
  Па не слушна кога Рас му кажа дека никој го нема предизвикано на дуел во последните 60 и кусур години, не ти беше чудно тоа иако тој изгледа како да има 40? Ќе ти кажам уште еден спојлер, Лазарус пит, тоа е една бара со една течност која кога ќе се избањаш те регенерира и те подмладува, така рас останува жив неколку стотици години, Оливер ќе го избањаат во таа бара :D

  [​IMG]
   
  #11 Auditore, 16 декември 2014
  Последна промена од модератор: 16 декември 2014
  На Tantara и cakar_ulav им се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013

  Да, да, слушнав и баш ми падна чудно. Отткако го напишав мислењево, почнав да разгледувам ствари на фб страната на Arrow и прочитав за Lazarus Pit, ама искрено, прв пат слушам за тоа, не знаев дека постои такво нешто. И ме претрка со објаснениево. :zelen

  Него, мислиш дека намерно остави да го убие или случајно се случи сето тоа? Јас се мислам дека можеби тој азиецот му кажал на Оли дека постои питов, па тој има некаков друг план. Сега може да го изненади во било кој момент, што го прави ранлив стариов.
   
 3. Auditore

  Auditore Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  272
  Не знам искрено, тоа е малце зафркнато тука, има многу mind games, али лазарус питот е многу познат во стриповите и не ми бееше ич чудно кога видов дека Рас ќе биде во серијава, наскоро ќе се појават и Бетмен и сета негова банда.
   
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Ништо од Лазарус питот. :zelen Барем сега за сега, језда верувам дека има некаква врска со Рас. Искрено, подобро ќе беше претпоставката да испадне вистина, вака некако тапа ми е, Arrow преживеа пробод во торзо со меч и пад од карпа, lol.

  Него, да преминам на Флеш... во 11-тата епизода кога Pied Piper го напаќа др. Велс дома, докторов испадна дека и тој е има екстра брзина (што му се троши)... значи, он ли е жолтата молња што ја уби мајка му на Флеш? (think) Ама па ми нема логика, оној пат кога го заробија на кратко жолтиот, во просторијата беше и докторов... на крајот испаѓа, тројца се со екстра брзина. Могуче е прв да ја добил брзината докторов, па сакајќи да види како се има случено или пак од желба да ја пренесе, ќе му ја создаде на жолтиот само што тој ќе испадне лош, па поради тоа ќе мора да направи и добар и затоа ќе му ја пренесе и на Флеш преку accelerator-от. Леееееј компликациииииииииии...
   
 5. Auditore

  Auditore Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  272
  Ne se trojca, eve ti eden spojler,
  Dr. Vels ne mu e vistinskoto ime i toj e negativec vo serijata, i e od idninata, se vrakja nazad za da go vidi flash i da se natprevaruva so nego da vidi koj e podobar, a inaku ne e samo eden zolt negativec.... i toj policaecot edi e eden od niv :D

  Sea neznam dali "Vels" ili edi ke bide toj so ke ja ubie majka mu, beri ke se vrati vo minatoto za da proba da go sopre.
   
  #15 Auditore, 19 февруари 2015
  Последна промена од модератор: 19 февруари 2015
 6. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  [​IMG]

  Wow... се осеќа за Велс дека не е баш најдобар, само уште не се знае зошто. Али за Еди ме изненади! И пак ќе ја споменам таа сцената кога го заробија жолтиот, нели сите беа присутни надвор од стаклото, и Велс и Еди.  Читам коментари на клипов и испаѓа дека у моментот двајца Велс се пристурни и технички, сам себе се тепа. А нели имаше теорија дека 2 молљи се вртеа околу мајка му, една жолта една црвена. Можно е жолтиот да ја убил мајка му, но Велс да се има обидено да ја смени таа дешавка, па се вратил во минатото и се борел со него во тој момент да ја спаси мајка му на Флеш. Исто во коментарите се збори дека Велс (што не му е нели вистинското име) му е татко (?) на Еди или некако се поврзани (не сваќам баш најдобро зошто ги немам читано стриповите и не знам кој е Eobard Thawne).
   
 7. Auditore

  Auditore Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  284
  Допаѓања:
  272
  Ne, vels i zoltiot koa se tepaa vo taa sferata fakticki toj se tepase samiot so sebe, toj e premnogu brz i pozirase kako edniot i kako drugiot za da izbrise sekakov somnez kaj beri deka toj e zloben, inaku vels e eden megu najgolemite negativci u serijata, edi mislam deka mu e pra pra vnik ili nesto krvno povrzan i zatoa i edi ke stane kako vels. Ke ima nogu komplikacii natamu vo serijata, beri ke ja spasi majka mu ama toa ke predizvika znaes onoj efekt na branovi koa go smenis minatoto ja menis idninata i ke ima katastrofalni promeni u idninata i beri nekako ke se vrati pak, da se sopre samiot sebe si kako ja spasuva majka mu... veke ti otkriv cel plot, ali jbg :D

  Znaci fakticki dva pati ke ima vrakanje vo minatoto, ednas koga beri ke se vrati da go sopre Zolomon (Vels ili edi) da ja ubie majka mu i koga beri ke se vrati nazad da se sopre samiot sebe da ja spasi majka mu za da ne predizvika nogu promeni vo idninata. Idnina kade sto ima katastrofalni vojni, se predizvikano od samo sto spasil eden zivot. Barem vaka e vo stripovite, sea osven nesto ako ne smenat direktorite na serijata, ama kako sto gledam strogo se drzat za toj plot :D
   
  #17 Auditore, 19 февруари 2015
  Последна промена од модератор: 19 февруари 2015
  На MissChievous му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  Arrow ја изгледав во еден здив :) Башка многу ми се бендисува глумецот :) А Фелисити царица ми е , ептен знае да ме насме...За Flash се двуомам, ама од друга страна па, сакам да ги гледам епизодите каде Оливер се појавува :)
   
 9. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Претераа веќе овие со Arrow. Сите до еден станаа vigilant, ме нервираат.
  The Flash почна океј, ништо превозбудливо. Се прашувам што ќе биде со татко му, зошто толку рано ја изиграа таа карта. Се прашувам како ќе се врати неговиот лик повторно во серијата.
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Ако не ја опраат Arrow со оваа сезона, толку од моето гледање. Ај сеа, Сара ја вратија. |-(

  Исто, не ми се допадна што го вратија Велс, бе. Супер си беше прва сезона, јасно беше кој е главниот негативец. Подобро ќе беше да внесоа нов некој, така секоја сезона да се разликува според главниот противник на Флеш. Вака, не е интересно. Инаку, некако сомнителен ми е другиов Флеш, од каде да знаеме дека 100% е тој кој што се претставува.
   

Сподели: