Arrow и The Flash

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
272
663
Wherever you want me to be
Па не слушна кога Рас му кажа дека никој го нема предизвикано на дуел во последните 60 и кусур години, не ти беше чудно тоа иако тој изгледа како да има 40? Ќе ти кажам уште еден спојлер, Лазарус пит, тоа е една бара со една течност која кога ќе се избањаш те регенерира и те подмладува, така рас останува жив неколку стотици години, Оливер ќе го избањаат во таа бара :D

 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara and cakar_ulav

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Па не слушна кога Рас му кажа дека никој го нема предизвикано на дуел во последните 60 и кусур години, не ти беше чудно тоа иако тој изгледа како да има 40? Ќе ти кажам уште еден спојлер, Лазарус пит, тоа е една бара со една течност која кога ќе се избањаш те регенерира и те подмладува, така рас останува жив неколку стотици години, Оливер ќе го избањаат во таа бара :DДа, да, слушнав и баш ми падна чудно. Отткако го напишав мислењево, почнав да разгледувам ствари на фб страната на Arrow и прочитав за Lazarus Pit, ама искрено, прв пат слушам за тоа, не знаев дека постои такво нешто. И ме претрка со објаснениево. :zelen

Него, мислиш дека намерно остави да го убие или случајно се случи сето тоа? Јас се мислам дека можеби тој азиецот му кажал на Оли дека постои питов, па тој има некаков друг план. Сега може да го изненади во било кој момент, што го прави ранлив стариов.
 

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
272
663
Wherever you want me to be
Не знам искрено, тоа е малце зафркнато тука, има многу mind games, али лазарус питот е многу познат во стриповите и не ми бееше ич чудно кога видов дека Рас ќе биде во серијава, наскоро ќе се појават и Бетмен и сета негова банда.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ништо од Лазарус питот. :zelen Барем сега за сега, језда верувам дека има некаква врска со Рас. Искрено, подобро ќе беше претпоставката да испадне вистина, вака некако тапа ми е, Arrow преживеа пробод во торзо со меч и пад од карпа, lol.

Него, да преминам на Флеш... во 11-тата епизода кога Pied Piper го напаќа др. Велс дома, докторов испадна дека и тој е има екстра брзина (што му се троши)... значи, он ли е жолтата молња што ја уби мајка му на Флеш? (think) Ама па ми нема логика, оној пат кога го заробија на кратко жолтиот, во просторијата беше и докторов... на крајот испаѓа, тројца се со екстра брзина. Могуче е прв да ја добил брзината докторов, па сакајќи да види како се има случено или пак од желба да ја пренесе, ќе му ја создаде на жолтиот само што тој ќе испадне лош, па поради тоа ќе мора да направи и добар и затоа ќе му ја пренесе и на Флеш преку accelerator-от. Леееееј компликациииииииииии...
 

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
272
663
Wherever you want me to be
Ne se trojca, eve ti eden spojler,
Dr. Vels ne mu e vistinskoto ime i toj e negativec vo serijata, i e od idninata, se vrakja nazad za da go vidi flash i da se natprevaruva so nego da vidi koj e podobar, a inaku ne e samo eden zolt negativec.... i toj policaecot edi e eden od niv :D

Sea neznam dali "Vels" ili edi ke bide toj so ke ja ubie majka mu, beri ke se vrati vo minatoto za da proba da go sopre.
 
Последна промена од модератор:

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com


Wow... се осеќа за Велс дека не е баш најдобар, само уште не се знае зошто. Али за Еди ме изненади! И пак ќе ја споменам таа сцената кога го заробија жолтиот, нели сите беа присутни надвор од стаклото, и Велс и Еди.


Читам коментари на клипов и испаѓа дека у моментот двајца Велс се пристурни и технички, сам себе се тепа. А нели имаше теорија дека 2 молљи се вртеа околу мајка му, една жолта една црвена. Можно е жолтиот да ја убил мајка му, но Велс да се има обидено да ја смени таа дешавка, па се вратил во минатото и се борел со него во тој момент да ја спаси мајка му на Флеш. Исто во коментарите се збори дека Велс (што не му е нели вистинското име) му е татко (?) на Еди или некако се поврзани (не сваќам баш најдобро зошто ги немам читано стриповите и не знам кој е Eobard Thawne).
 

Auditore

Староседелец
4 мај 2012
284
272
663
Wherever you want me to be
Ne, vels i zoltiot koa se tepaa vo taa sferata fakticki toj se tepase samiot so sebe, toj e premnogu brz i pozirase kako edniot i kako drugiot za da izbrise sekakov somnez kaj beri deka toj e zloben, inaku vels e eden megu najgolemite negativci u serijata, edi mislam deka mu e pra pra vnik ili nesto krvno povrzan i zatoa i edi ke stane kako vels. Ke ima nogu komplikacii natamu vo serijata, beri ke ja spasi majka mu ama toa ke predizvika znaes onoj efekt na branovi koa go smenis minatoto ja menis idninata i ke ima katastrofalni promeni u idninata i beri nekako ke se vrati pak, da se sopre samiot sebe si kako ja spasuva majka mu... veke ti otkriv cel plot, ali jbg :D

Znaci fakticki dva pati ke ima vrakanje vo minatoto, ednas koga beri ke se vrati da go sopre Zolomon (Vels ili edi) da ja ubie majka mu i koga beri ke se vrati nazad da se sopre samiot sebe da ja spasi majka mu za da ne predizvika nogu promeni vo idninata. Idnina kade sto ima katastrofalni vojni, se predizvikano od samo sto spasil eden zivot. Barem vaka e vo stripovite, sea osven nesto ako ne smenat direktorite na serijata, ama kako sto gledam strogo se drzat za toj plot :D
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: MissChievous

Tantara

Староседелец
31 октомври 2013
456
692
1,103
Arrow ја изгледав во еден здив :) Башка многу ми се бендисува глумецот :) А Фелисити царица ми е , ептен знае да ме насме...За Flash се двуомам, ама од друга страна па, сакам да ги гледам епизодите каде Оливер се појавува :)
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Претераа веќе овие со Arrow. Сите до еден станаа vigilant, ме нервираат.
The Flash почна океј, ништо превозбудливо. Се прашувам што ќе биде со татко му, зошто толку рано ја изиграа таа карта. Се прашувам како ќе се врати неговиот лик повторно во серијата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Tantara

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Ако не ја опраат Arrow со оваа сезона, толку од моето гледање. Ај сеа, Сара ја вратија. |-(

Исто, не ми се допадна што го вратија Велс, бе. Супер си беше прва сезона, јасно беше кој е главниот негативец. Подобро ќе беше да внесоа нов некој, така секоја сезона да се разликува според главниот противник на Флеш. Вака, не е интересно. Инаку, некако сомнителен ми е другиов Флеш, од каде да знаеме дека 100% е тој кој што се претставува.