1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Android игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Marcello, 7 април 2015.

 1. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Сигурен сум дека повеќето од вас имате мобилни со андроид , па ме интереснира дали играте игри и која игра ја играте најчесто?

  Јас напоследна игра што ја имам инсталирано е AA
  [​IMG]

  Играта е доста заразна и нервирачка. Треба секое од тие црните точки да се наредат на еден круг што се врти но да не се спојат со останатите кој се дадени на големиот круг. Големиот круг се врти секој левел се побрзо и побрзо.
  Имам стигнато до левел 29.
   
 2. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Од Play store ли ја симнуваш?
   
 3. Solstice

  Solstice Nujabes

  Зачленет на:
  28 август 2012
  Мислења:
  1,413
  Допаѓања:
  1,536
  Marvel, Contest of Champions. Веќе 2 месеца ја играм, и е одлична, поинтерактивна замена за Marvel: Avengers Alliance.
   
 4. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  110
  Допаѓања:
  52
  Да

  Еве некој од игрите кој ги имав на мобилен
  Temple Run
  [​IMG]

  Milioner
  [​IMG]

  Cut the Rope 2
  [​IMG]

  Pou - најдосадна и глупа игрица.
  [​IMG]

  Pool
  [​IMG]

  Angry Birds
  [​IMG]

  Asocijacije (Papirići)
  [​IMG]
   
  #4 Marcello, 8 април 2015
  Последна промена: 8 април 2015
 5. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  , Добра игра
   
 6. Browny

  Browny Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2014
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  9
  Asphalt 8
   
  На Метаморф му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  336
  Респект,мај меџести.
   
 8. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Ако го игра некој 8 ball poll и сака да поиграме мултиплејер нека го напише ID бројчето да играме еден против друг
  [​IMG]
   
 9. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  Јас само Tank Hero и Mahjong си ги поштовам.
   

Сподели: