Adele

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Пријатен глас, пријатен стил.
Сама по себе не е револуција во музичкиот свет. Но нека фура вала. Боље она него деформитетиве како Џастин, Га-га.
 

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
Има добар глас, тесктовите навистина се добри иако премногу депресивни. Ја слушав кога излезе, ама сега ја искомерцијализираа премногу. Ми се допаѓа со каква емоција пее, иако на секој чекор само кавери излегуваат. Али како што вика Saladin подобро она одколку Gaga и од нејзиниот табор на "луди и одкачени пеачи".
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Има добар глас, тесктовите навистина се добри иако премногу депресивни. Ја слушав кога излезе, ама сега ја искомерцијализираа премногу. Ми се допаѓа со каква емоција пее, иако на секој чекор само кавери излегуваат. Али како што вика Saladin подобро она одколку Gaga и од нејзиниот табор на "луди и одкачени пеачи".
Јас сум против се` што завзема монопол на музичкиот пазар па дури и на краткорочен план. Рецимо коа адел ги собираше наградите, сеедно ми беше кој ќе можеше да и` парира. Па сепак на крај краева подобро она него некоја wana be екстрвангантна-уствари-неоригинална ѕвезда.
Конкретно за Адел, да, има убав глас, има убави песни, но покрај Amy Lee не проаѓа. Превише ми се припичуе.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo and redhead

TheQueen

Истакнат Член
2 ноември 2013
495
376
173
Планетата Земја
Едно време ми беше омилена пејачка. Сеуште мислам дека е талентирана и добра пејачка. Ми се допаѓаат нејзините песни.
Исто така ми се допаѓа што не се разголува премногу, за разлика од другите поп пејачки.
Овие ми се омилени песни:
Само нешто ја нема во последната година. Нели правеше пауза со кариерата...Е па, ај ќе чекаме.:)