Adele | Црнобело Форум

Adele

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Адел Лори Блу Адкинс позната како Адел е англиска пејчака и текстописец. Има своено 2 греминагради. Се прославува со три демо песни кои ги испратила на Мајспејс. Има издадено 2 албума „19“ и „21“ .
Песни од албумот 19:
 • Daydreamer
 • Best for last
 • Chasing pavements
 • Cold shoulder
 • Crazy for you
 • Melt my heart to stone
 • First love
 • Right as rain
 • Make you feel my love
 • My same
 • Tired
 • Hometown glory
Песни од албумот 21:
 • Roling in the deep
 • Rumor has it
 • Turning tables
 • Don't you remember
 • Set fire to the rain
 • He won't go
 • Take it all
 • I'll be waiting
 • One ad only
 • Lovesong
Meне многу ми се допага Адел и гласот и е пракрасен. Нешто подобро што се појавило во овие години.

Ваше мислење за Адел?
Кои ви се омилени песни?

 
 • Ми се допаѓа
Реакции: КрисТина К.

ema09

Истакнат Член
18 февруари 2012
226
411
63
Ја обожавам типката ми е онака многу мила ... за гласот да не зборувам а песните му се преубај веќе два дена си ја потпевнувам
 

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Ај што има многу убави песни, туку колку е слатка и трпелива. Срце е, навистина.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: Selma and Luckky

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
27
Битола
додај му уште 6 на тие 2 греми награди... матер еба годинава на доделувањето на греми наградите , се му зеде... инаку е супер женска... со супер глас...