Abraham Mateo | Црнобело Форум

Abraham Mateo

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
31
Скопје
Абрахам Матео е роден на 25-ти август 1998 во Шпанија, Сан Фернандо. Детево има прекрасен глас и извонредно чувство за музика и пеење. Прв пат на сцена се појавил со само 7 години, а има и глумено во филмот "Рафаел". Погледнете некои видеа од него:

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
694
93
31
Скопје
стварно браво за ваквите деца ! :)
Детево е стварно премногу талентирано и паметно, има фан клубови насекаде низ светот, Обама има зборувано за него. Изгледај некои настапи, навистина преубаво пее. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31