Aнтиперспиранти

Doozy

Полноправен Член
26 февруари 2012
63
51
18
Tука некаде ...
Во темава би сакала да ги споделите вашите искуства со разните производи кои се наменети да го спречуваат потењето. Денес на пазарот ни се нудат најразлични козметички средства, па доколку имате некое лошо искуство или би сакале нешто да ни препорачате - слободно пишете.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Alley3112

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
139
169
43
Скопје
Rexona - Cobalt - life saver
Можеби на црни алишта остава бели дамки, ама никогаш, никогаш, нема да мирисате во текот на наредните 24 часа.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
На Нивеа рол-онот (не стикот) никогаш не ме разочарал. Навистина и по 2 дена спречува миризба, а и не остава дамки.

original_CW.jpg
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Рексоната не знам зошто ми создава јадежи.
Абе ќе се прснам под мишка, и почнува толку ужасно да ме чеша ко да пицајзли изведуваат садо-мазо сесија.
А непријатно е, да се расчешаш....мислам сликава само, сред канцеларија да дигам раце да се драпам ко да чекам вода од некоја маалска цистерна па не сум туширана :frown

Погоден ми е овој лејди спид стик со алое што е, алоето воопшто ми влијае многу убаво на кожата бидејќи употребувам и друга козметика со алое. И нивеата, она драј мај како беше ми е таман.
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Nivea ми се ептен убави 24 часа нема да замирисате.
250_250_3519162.jpg
многу убаво ми мириса и најубав до сега од нивеа и nivea invisible.
Од рексона и фа за антиперспиранти не сум задоволна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sugar and mAcIkA

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
РЕКСОНА користев долго време ..ама почнаа да ми се појавуваат црвени отоци и многу ме болеше:eek Од тогаш ФА си користам..свежо ми мирисаат ептен..:D
Fa_DEO_SPRAY.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: filigran