5 работи подобри од секс

*Маја

Истакнат Член
28 октомври 2013
23
7
103
Мора да имате најмалку 5 работи кои ви звучат подобро од понуда за секс :) Храна, излегување, миризлива купка, добар филм...?
Како изгледа вашата топ 5 листа?
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,448
3,794
1,153
25
Битола
нема ништо подобро(inlove)
1. Секс
2. Хамбургери
3. Спиење
4. Гледање филм со друштво
5. Ноќен Живот
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,683
3,863
1,183
1. Секс
2. Мочање после долго стискање
3. Домашно зготвена храна
4. Пица
5. Добар пијалок
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
2. Мочање после долго стискање
ВРВ!
Ај вака да пробаме...
1. Цигара (ама она кога ептен ти се пуши)
2. Секс
3. Ќе се сложам со цитираниот за мочањето :)
Други две работи кои можам да ги ставам на тас со сексот во моментов не ми текнува ама ќе се надополнам..
 
  • Like
Реакции: violetmoon

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
1. Моментот кога за прв пат ке го видиш своето дете, мало, мокро и збрчкано, штотуку излезено од твоето тело... ти го даваат во прегратка и го подпираш на градите. Чувствуваш како мрда, му го слушаш тенкото зарипнато гласче, брзите одчукувања на малото срценце...
2. Кога си на дофат да завршиш некое свое дело. Му го чувствуваш крајот, ама си викаш ``уште малце, уште малце, уште овој потег...``
3. Чувството на неограничена блискост со саканиот. Се разбирате со поглед, нема потреба од зборови, тишината е некако... полна. Низ телата струи силна енергија и неопислива среќа. Не ти се верува дека толку можеш да сакаш, а истовремено знаеш дека си сакан...
4.Кога децата конечно ке заспијат, односно, мир, тишина, спокој, малку слободно време за себе...
5. Кога гледам изгрејсонце. Си ги полнам батериите со мирисот на свежото утро, се воодушевувам од глетката и истовремено се чувствувам како едно со целиот универзум. За момент не постојат проблеми и грижи. Постои само шареното небо од кое блика неверојатна светлина и се е претопено во него.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,838
6,527
1,153
Градибачалник на Прибој
На градилиште на нова зграда, ко ќе речит шефон : Николоски и Петрески денес вие двајца ќе носите греди на поткровје а вие двајца ќе штрафите ! А јас не сум ни Николоски а богами ни Петрески.
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
1. Додека играв спортска односно добиев голема сума пари на трките со кучиња ме фаќаше оргазам
2. Сакам пари
3. Нејќам да сум злопамтило
4. Оти сум скромен и не барам 5та работа, дај нешто да "боцнам" :)