1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

30 ROCK

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од kones, 29 март 2012.

 1. kones

  kones Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  122
  Допаѓања:
  119
  [​IMG]
  30 Rock (2006– )

  TV Series - [​IMG] 21 min - Comedy
  8.1
  Your rating:
  -/10
  Ratings: 8.1/10 from 20,425 users
  Reviews: 62 user | 28 critic

  Liz Lemon, главен сценарист на комедиско шоу "TGS with Tracy Jordan", мора да се справи со арогантниот шеф и лудите звезди, а во меѓувреме води успешно ТВ шоу без да си го изгуби умот.(извинете за преводот, извадок од IMDB).  Мене лично што ми остави впечаток е Тина Феј која е креатор, сценарист, продуцент и актер во серијта. Серијата изобилува со неверојатен, непофторлив и невиден хумор до сега, створен навидум едноставен но на неверојатен сложен начин. Еден од примерите за тој вид на хумор е кога продуцентите на шоуто (во реалноста) ја принудуваат Тина Феј да вметне реклами во шоуто, таа се противи на тоа, но знае дека мора да го направи. На неверојатен креативен начин, преку карактерот Лиз Лемон успева да го искаже своето противење и незадовоство против тие реклами на смешен начин, а пак со самото тоа што се противи го исполнува барањето на продуцентите да ѓи вметне тие реклами.
   
  На Selma му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: