3Д Кино во Македонија

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Како што знаеме сите, Кино МИлениум почна со емитување на 3Д филмови. Моментално играат два филм, Најмрачниот час и уште еден (извинете ме не ми текнува на филмот како се викаше). Како ви се допадна?
Од филм до ефекти итн.

Имате ли некои пофалби или критики?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,409
1,133
www.crnobelo.com
Како што знаеме сите, Кино МИлениум почна со емитување на 3Д филмови. Моментално играат два филм, Најмрачниот час и уште еден (извинете ме не ми текнува на филмот како се викаше). Како ви се допадна?
Од филм до ефекти итн.

Имате ли некои пофалби или критики?
Пина се викаше другиот, ама незнам дали уште го даваат тој.
Пријатели што биле рекоа дека е профи. Јас ќе почекам асален филм за да отидам :)

П.С. Не ми се свиѓа ич тоа шо "изнајмувам" 3д наочари, хигиена - 0.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Пина се викаше другиот, ама незнам дали уште го даваат тој.
Пријатели што биле рекоа дека е профи. Јас ќе почекам асален филм за да отидам :)

П.С. Не ми се свиѓа ич тоа шо "изнајмувам" 3д наочари, хигиена - 0.

Пина мислам дека го даваат уште ако не грешам. Се најавува следната сабота Star Wars: Episode I.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Некакви несакани последици има ли? Дека некој збореа штетно е за видот?!:eek

Па на почеток само се жалат на пречење на видот и болење на главата. Јас лично не сум бил, но пренесувам од тоа што ми кажувале и биле пријатели.
 

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
171
171
43
Pust ostrov
Не ги гледав ниту едниот нив ,меѓутоа ми кажаа дека добри ефекти има ,одличен звук и слика.Не би ни ишла да ги гледам пошто не даваат некој добар филм ,многу сме назад со филмовите кои ги даваат во Европските кина ,иначе надвор сум го гледала трансформерс во 3д ,бев воодушевена доста добри ефекти имаше .Но кој не бил никогаш интересно е нека си појдит во 3д кино :sleep
 

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
Бев јас во Кавадарци на 3д кино...уште пред во Ск да почнат да даваат филмови,Аватар го гледав,филмот ми беше гледан па можеби затоа не бев нешто презадоволна,Инаку ефектите колку јас што се разбирам беа ок ама мене после филмот кој 4 саати го гледам главата ме болеше а и некако заматено ми се гледаше...МОжеби беше 3д то можеби не....А за овој најмрачниот час умирам да го изгледам..(ај нека ме части некој друштво:p )