​Х​​р​​и​​с​​т​​и​​ј​​а​​н Тодороски - Кико

KikoFanClub

Нов член
8 април 2012
17
6
3
31
kikotodoroskifanclub.forummk.com
Христијан Тодороски - Кико (Прилеп, 7 април 1992) e македонски пејач на забавна музика,
Тодороски е роден на 7 април 1992 година во Прилеп. Средното музичко образование го завршил во Битола, отсек ударни инструменти. Желбата за музика како и неговиот талент се појавиле уште од самото детство, бидејки потекнува од музичко семејство. Во 2002година настапил на детскиот фестивал „Сребрен Ѕвон“ во Прилеп со песната „Дедо Коле“. Својот прв успех на музичко поле го забележал на 18 години во првиот „Македонски Идол“. Веднаш по завршувањето на ова музичко шоу потпишал договор со продукциската куќа „Mak Music“ под раководство на Јован Јованов и Кристијан Стефановски (JJ Records и Plan B Production). Својот прв сингл „Пекол и Рај“ за кој имал и видео запис го издал кој крајот на Јули 2011 година. Во овој период следуваа настапи низ ноќните клубови во Македонија. Вториот сингл со кој настапил на „Охрид Фест - 2011“ со сингел „Ти Си Опасна“. Потоа настапил на “Мак Фест 2001“ со синглот “Не Ме Боли“.Неговото прво ЦД издание ќе биде промовирано на пролет 2012 година.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Желбата за музика како и неговиот талент се појавиле уште од самото детство, бидејки потекнува од музичко семејство.
ама талент ти се молам... зошто боже дозволваш да го делиме кислородот со вакви " таленти "
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Штом има тема за овој, тогаш комотно и јас можам за Коста Бургов да си отворам. Барем Коки е оригинален.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and The_Mayor