1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

совет за англиски

Дискусија во форумот 'Образование' започната од FilipWFP, 25 февруари 2019.

 1. FilipWFP

  FilipWFP Нов член

  Зачленет на:
  25 февруари 2019
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  сакам да го научам англискиот а не учев на време а денес многу ми е потребен па решив онлајн нешто да побарам да поднаучам но никако да најдам некој добар сајт за тоа што и да побарам ми излага се на англиски а како да научам кога незнам или ако има некој сајт може да ми оставите линк со објаснување на македноски.. и дали е можно за брзо време онлајн да се научи јас знам нешто нешто знам и потсвесно кога ќе прочитам ми станува од прилика јасно или најдобро е да се запишам на некој курс
  што е потобро онлајн или курс ?
   
 2. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Курс ти е најдобро. Ќе имаш и наставник се да ти објасни. Вака онлајн нема толку убаво да научиш, потешко е.
   
 3. dovefox

  dovefox Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  23
  На курс е подобро!
   

Сподели: