1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што троши вашиот автомобил... Бензин, Плин, Дизел? Дали сте задоволни од потрошувачката?

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Maks, 16 февруари 2012.

?

Што троши вашиот автомобил или каков би купиле?

 1. Бензин

  8 глас(а)
  32.0%
 2. Бензин + Плин

  6 глас(а)
  24.0%
 3. Дизел

  11 глас(а)
  44.0%
 1. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Рено 19 1.9 Дизел, 5,5л.отворен пат. 6,5л. градска на 100км:)

  My Renault 19.jpg
   
 2. ipopovski

  ipopovski Админ
  Член на администрација

  Зачленет на:
  30 септември 2011
  Мислења:
  1,739
  Допаѓања:
  2,349
  Ја обично викам иљадарка ми троши, зашо стаам по 1.000, па коа ќе се потроши, пак и пак и така :)

  Иначе, Голф 5, 1.4 бензин.
  Бордов вика отворено 6.3, град најмалце 7.5-8 :)
   
  На Ludi Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  мојот троши чиста механичка сила.. мојот автомобил се вика точак :) ептен е еколошки и не ја загадува околината... го препорачувам на сите...ај шо не троши пари, ама и одлична релаксација е...
   
  На Ludi Maks му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  bmw 530 d
  град 8,5-9
  отворено 8
   
 5. Lily

  Lily Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  142
  Допаѓања:
  123
  Бензин и плин троши, ама појма неам колку:trepka
  И ја така ко ipopovski 1000че троши:):)
   
 6. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Па и да ти кажам на овие цени на горивата планирам и јас да си купам точак само малце да се стопли времето :)
   
 7. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Ме потсети на К-15... Колку сака нека го качуват бензинот јас се за 500 си ставам хаха :rofl
   
  На Hip.Hop_MKD, Hexasto и ipopovski им се допаѓа ова.
 8. Sale

  Sale Нов член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  13
  Yugo 55
  11l плин на 100km
   
 9. важна

  важна Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  552
  Допаѓања:
  694
  бензин и задоволна сум :)
   
 10. Boyka

  Boyka Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  737
  БЕНЗИН 5л./100Км
   

Сподели: