Што сонувавте денес? | Црнобело Форум

Што сонувавте денес?

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,353
3,041
1,133
Go sonuvav tatko mi i dedo mi po majka (pokojni se).Mi velat ajde pobrzaj so gravot vidi kolku lugje cekaat.Jas se pravdam kako grav brzo ne se vari.Bel grav varev...
Utrovo glava ke mi pukne...
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Значи вчера сите сонувале... незнам колку можам да толкувам во моментов ама ке пробам @incognito убав е сонот, покажува дека доживуваш љубов за која не си бил подготвен. Ама ке ти донесе убави нешта во животот, само отвори се и не се плаши :)
@Baknuvalka да не се ближи нивни роденден или некој датум важен за нив или за твоето семејство? Можеби подсвесно мислиш дека си можела повеке да направиш за нив... Сонот покажува дека сама си создаваш грижи.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: İncognito and Prashina

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Вереникот ќе ми подарел кученце.
Малку нема логика, зошто веќе имам 3 :showoff
Он сака деца а ти не? Ако не е тоа тогаш можеби само осеќаш дека многу те сака :) . Во секој случај убави вибрации примаш од негова страна.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка

İncognito

Староседелец
31 август 2013
2,553
3,827
1,153
Пред мене рис во планина, прекрасен, зрачи со убавина и се мести да го сликнам со мобилниот, на секој блиц ми бега и се смее, не можам да го насликам, бегајќи од уште еден мој обид, паѓа во дупка, дотрчав да видам што се случи со него, беше легнат и обвиткан со златна змија, за да се претворат во фотографија на платно, која почна да бледее во недоглед.
@malo
D8CFDB2364767242A477F840E56EE661.jpg
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Пред мене рис во планина, прекрасен, зрачи со убавина и се мести да го сликнам со мобилниот, на секој блиц ми бега и се смее, не можам да го насликам, бегајќи од уште еден мој обид, паѓа во дупка, дотрчав да видам што се случи со него, беше легнат и обвиткан со златна змија, за да се претворат во фотографија на платно, која почна да бледее во недоглед.
@malo
Отвори ја прикачената датотека 29948
:) неможам ни да размислувам за значењето, бидејки ја доживеав сликата и ме магепса некако :)
Змијата е промена, премин е кон нешто ново, златна е плус, значи во прашање е нешто многу сериозно... ама ми се чини дека и предходно, во предходни толкувања сум ти го рекла тоа, дека ти предстојат промени, е сега незнам дали постојано се менуваш или уште не си ја доживеал промената. Ако е првото, тогаш оваа промена ке биде некако посилна, постојана, ке фати корени :) , а ако е второто, тогаш биди сигирен дека чекањето многу ке ти се исплати.
Рисот некако како да сака да те однесе во правец каде не би требал да одиш, свесно знаеш дека на некои нешта треба да се одолее, ама ти бираш да не одолеваш, се препушташ на искушението, ама... промената ке направи нештата да бидат овој пат на страната на разумот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,689
3,869
1,183
@malo :D

Сонував како шетаме со девојка ми, сум застанал и сум ја запросил. Прифатила, сме отишле дома, сме кажале на моите/нејзините, потоа сме се спремале за свадба, сме броеле гости едно друго трето .. тоа :D ( се разбудив јбг :( )
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
@malo :D

Сонував како шетаме со девојка ми, сум застанал и сум ја запросил. Прифатила, сме отишле дома, сме кажале на моите/нејзините, потоа сме се спремале за свадба, сме броеле гости едно друго трето .. тоа :D ( се разбудив јбг :( )
Е јбг, си се разбудил...
Си го сонувал она што сакаш да се случи :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: $3Я3|\||)&p&†Y

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,673
1,683
Han Wavel
Вереникот ќе ми подарел кученце.
Малку нема логика, зошто веќе имам 3 :showoff
И јас мислам дека нема, но кога ќе видиш кај тебе ништо нема логика па зошто сонов да има. :)
Go sonuvav tatko mi i dedo mi po majka (pokojni se).Mi velat ajde pobrzaj so gravot vidi kolku lugje cekaat.Jas se pravdam kako grav brzo ne se vari.Bel grav varev...
Utrovo glava ke mi pukne...
Ништо страшно, ти се јадело грав. И јас вчера сонував ориз и кинези, и кога се разбудив видов дека ориз има направено.
Пред мене рис во планина, прекрасен, зрачи со убавина и се мести да го сликнам со мобилниот, на секој блиц ми бега и се смее, не можам да го насликам, бегајќи од уште еден мој обид, паѓа во дупка, дотрчав да видам што се случи со него, беше легнат и обвиткан со златна змија, за да се претворат во фотографија на платно, која почна да бледее во недоглед.
@malo
Отвори ја прикачената датотека 29948
Ова не е сон. На сон змиите се сребрени, златни не.