1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што сè користите од хардвер и софтвер?

Дискусија во форумот 'Наука и техника' започната од Nikola, 6 март 2012.

 1. Nikola

  Nikola Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  41
  Колку програми и уреди користите на вашиот компјутер. Ајде сите да ги наброиме и да видиме кој има најмногу. Најбројувајте ги со број. (без лажење) (happy)
   
 2. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  Hardware: Pc Desktop и Laptop, скенер , принтер, веб камера, HiFi озвучење, mini тастатура , глушец, CRT Монитор "22...
  програми: Adobe Master Collection CS3, MS Office 2007, CuteFTP 8 Proffesional, AVS4YOU, Youtube downlader, Skype, Power ISO,Artisteer 3, NetBeans, Poedit, TeamViewer 7,Microsoft Visual Studio 2010, Google chrome, Avast home edition, GOM player...
  Игри: World of Warcraft 3.3.5a , Limbo
   
 3. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  програми: Youtube downloader, Google chrome, GOM player, Picasa 3, U-torrent, Subtitle Workshop, Winamp, Format Factory...
  игри: Counter Strike :D
   
 4. Nikola

  Nikola Полноправен Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  59
  Допаѓања:
  41
  Кога реков на набројување мислев со реден број:
  1. ...
  2. ...
  Јас го користам следново:
  1. Куќиште Delux
  2. Монитор Proview
  3. Тастатура Delux
  4. Маус Good companions
  5. Принтер, скенер, копир HP Deskjet 1050 A All in one
  6. Web камера Acme
  7. Звучници Delux
  8. Слушалки и микрофон Ermic
  9. USB Hub
  10. CCleaner
  11. Google SketchUp 8
  12. Adobe Reader X
  13. CopyTrans Control Center
  14. Corel PaintShop Pro
  15. Photoscape
  16. Photoshop
  17. iTunes
   ...Иии многу други, но во моментов неможам да се сетам :)
   
 5. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Софтвер:
  prg.JPG untitled.JPG prg.JPG

  Хардвер:
  cpuz.JPG
   

Сподели: