Што научивте од вашите родители? | Црнобело Форум

Што научивте од вашите родители?

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Што научивте од вашите родители?

Незнаев кај да ја отворам темава овде или во семејство, ако треба нека се премести.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
28
Струмица
Им благодарам најмногу што ме направија таква каква што сум, што ме научија на култура, да ги ценам луѓето, да знам да сакам и да се борам за тоа што го сакам, да не бидам себична... Само не им благодарам тоа што ме направија разглано дете кое што е навикнато да добива се што сака, и затоа јас си ветив на самата себе, дека на моето дете никогаш нема да го разгалам до толку
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bubili

Slatki4ka

Полноправен Член
17 февруари 2012
60
42
18
Научив како да живеам, да се радувам на убавите моменти, да се борам за моите права, да им помагам на другите, да сум успешна, да внимавам во што се вплеткувам, да знам да почитувам да бидам почитувна, да сакам и да ме сакаат, да бидам секогаш искрена, позитивна личност пред се, кога сум тажна да се исповедам на мајка ми затоа што таа ми е најдобрата другарка, секогаш да имам свое ЈАС и многу други работи...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bubili

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,053
1,183
Да почитувам, да помогнам на некој, да понудам помош, тоа што се обеќа да се исполни, да сакам, да се борам за тоа што го сакам, дека со инат ништо не се постигнува, да не се верува на секого, деке не може се да се има секогаш ќе фали нешто. Ме научија и на многу други работи. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bubili and Slatki4ka

bubili

Активен Член
29 февруари 2012
92
137
43
најубавиот град
Таква сум каква што сум (прекрасна,со големо срце во кое има место за сите)....ИМ БЛАГОДАРАМ...жалам што лично неможам ова да им го кажам,ги изгубив одамна....:(
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Денеска со чеснот некаде не се стигнува!... Тато е многу фер човек... ама јас сум будала која е тешка превара!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Научив дека ништо не можам да постигнам туку-така. Иако тие ми велеа колку можеш толку.. али сепак, сфанав дека не иде никако така, обично ме остават сама да ги сфанам грешките, да се изгорам, па да размислам шо правам.. и фала им шо се ми даделе и толкава слобода, зашто знам малку ја имаат. Научија ме да ги изразувам емоциите на правилен пат, ..Знам да бидам и неодговорна, ама не ги обвинувам нив. Мислам дека сум доволно возрасна за сама веќе да трпам за последиците и мојте грешки што ЈАС самата ги правам. :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
Увек у тешки ситуации биди дипломата чоек. Можеби некој ден ќе ти затреба. Истотака и чесност. Не е се` во парите и егото. Светот е подобро место кога нештата се прават од љубов кон работата.