Што е љубов? | Црнобело Форум

Што е љубов?

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
кога те љубам иако те немам,перверзно.
 
Последна промена:

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
една од неколкуте слики и полугласно изговарање на името при соочување на неколкуте мигови пред смртта.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,154
7,681
1,183
земјата на чудата
...кога од нигде никаде ти се пробива во глава мислата на него и ги руши сите добро замислени бариери само да ти го украде мирот заебавајќи те со денови..
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,236
2,328
1,153
Skopje
www.facebook.com
Како личност која не верува баш во љубовта истата ја споредувам со три работи, Доверба, Разбирање и Почит. Се што е поврзано со овие три работи за мене е љубов.
 

Armagoddamn

Истакнат Член
28 октомври 2015
162
33
328
ајде сите подолу да напишете што според вас е љубов
што значи љубоов??

Еве според мене што ељубов
Љубов кон гнигата. сакаш да читаш и тоа ти претставува задоволство
Да го сакаш она што го работиш
Љубов кон новиот PC, (ова за мене е најголема љубов)
Љубов, додека го слушаш омилениот бенд/пејач
Кога се сеќавам на нешто убаво
кога ќе ми пише за првпат, кога ќе побара број
За мене љубов значи да се променам за саканата личност
Љубов кон семејството
Љувов кон Evan Taubenfied, Chester Bennington, Ville Valo
е сето она Кога чувствувам задоволство за она што го правам/се случува