1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што е подобро да си денес?

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од 84 sk_Y ^_-, 24 ноември 2012.

 1. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Што е подобро да си денес? -Маж или жена?
  Ваше мислење за ова и осврт кон животот на жената и животот на мажот ...
  И главното прашање е : "Зошто?":unsure
   
  На Loner, Domino ^_^ и ~ Скарлетка ~ им се допаѓа ова.
 2. МериСелест

  МериСелест Староседелец

  Зачленет на:
  24 април 2012
  Мислења:
  2,007
  Допаѓања:
  3,215
  Секој ке си го брани својот пол.
  И мислам дека нема одговор на тоа прашање,што е подобро.Барем јас такa мислам.
   
  На Sober_Soul +_+ и ~ Скарлетка ~ им се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Со оглед на тоа дека се ценат и двата пола речиси подеднакво, барем во повеќето држави во светот, би рекла тоа што си. За двата пола се отворени вратите за просперирање како личност во општеството, и во кариерата, и во семејството. Така да, би избрала жена. :biggrin
   
  На Lena и parvati им се допаѓа ова.
 4. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Најдобро е да си човек. Да знаеш да цениш,почитуваш,вреднуваш. Да се надоградуваш и усовршуваш во тоа што те привлекува и да си среќен.... А полот е најмалку битен :)
   
  На smeker, ~ Скарлетка ~, i_wanna_fly и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  сфугде у сфет не е важан пол
  али на овој просто балканско поднебје не би кажаја дека е такој
  сфако девојче кое поише се опушта и ужива у јавнос, се етикетира како онакфа овакфа...
  а док од друу страну за мушко е обратно.... фраер е еј...
  мене не ми се сфиѓа сфе овој што ни се дешаа, јес да иамо крејзи луд менталитет али иамо доста негативности у њега
   
  На Roxelana, i_wanna_fly и Marinna им се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Најдобро е да бидеш Човек денес. Чудно, но вистинито.
   
  На Luckky и melpomena им се допаѓа ова.
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Дипломата.

  Јас мислам дека најдобро е да си бисексуален хипстер . Сите дигаат фама околу тебе, ти си го потхрануваш егото а во меѓувреме можеш што сакаш да клецнеш. Имаш избор.
   
 8. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Најдобро е да си стрејт хермафродит.
   
 9. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Значи не ми е јасно, зошто мора на секоја ама буквално на секоја тема да се трола. И среќно ќе се осеќаш ако си хермафродит?? Или изрод и те не знам како што спомна некој ..... Исполнет ќе си, радосен? Прашањето е убаво поставено и ако мислите да лупате глупости поарно не пишувајте. Зошто темата да се затвори? Поради нечии фрустрации?
   
  На Ана-Каренина, $3Я3|\||)&p&†Y, parvati и уште 1 член му се допаѓа ова.
 10. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Лаки, темава ќе се врти до недоглед бидејќи нема конкретен одговор. Машките најчесто ќе станат на нивна страна, жените на своја. Ќе има некои кои ќе ги произлезат своите логични ставови зошто е добро да си жена а зошто маж. Но воглавном - нема одговор темата сама по себе. Искрено, со онаков вовед погоре, како и претходните негови отворени теми, сметам дека треба да го удостоиме со дебилни одговори.
   
  На JaMi му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: