Што е подобро да си денес?

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Со оглед на тоа дека се ценат и двата пола речиси подеднакво, барем во повеќето држави во светот, би рекла тоа што си. За двата пола се отворени вратите за просперирање како личност во општеството, и во кариерата, и во семејството. Така да, би избрала жена. :biggrin
 
  • Like
Реакции: Lena and parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
сфугде у сфет не е важан пол
али на овој просто балканско поднебје не би кажаја дека е такој
сфако девојче кое поише се опушта и ужива у јавнос, се етикетира како онакфа овакфа...
а док од друу страну за мушко е обратно.... фраер е еј...
мене не ми се сфиѓа сфе овој што ни се дешаа, јес да иамо крејзи луд менталитет али иамо доста негативности у њега
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Најдобро е да си човек. Да знаеш да цениш,почитуваш,вреднуваш. Да се надоградуваш и усовршуваш во тоа што те привлекува и да си среќен.... А полот е најмалку битен :)
Дипломата.

Јас мислам дека најдобро е да си бисексуален хипстер . Сите дигаат фама околу тебе, ти си го потхрануваш егото а во меѓувреме можеш што сакаш да клецнеш. Имаш избор.
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,635
5,810
1,153
28
Western Sky, Land of Oz.
Значи не ми е јасно, зошто мора на секоја ама буквално на секоја тема да се трола. И среќно ќе се осеќаш ако си хермафродит?? Или изрод и те не знам како што спомна некој ..... Исполнет ќе си, радосен? Прашањето е убаво поставено и ако мислите да лупате глупости поарно не пишувајте. Зошто темата да се затвори? Поради нечии фрустрации?
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,997
9,629
1,683
Normandy
Значи не ми е јасно, зошто мора на секоја ама буквално на секоја тема да се трола. И среќно ќе се осеќаш ако си хермафродит?? Или изрод и те не знам како што спомна некој ..... Исполнет ќе си, радосен? Прашањето е убаво поставено и ако мислите да лупате глупости поарно не пишувајте. Зошто темата да се затвори? Поради нечии фрустрации?
Лаки, темава ќе се врти до недоглед бидејќи нема конкретен одговор. Машките најчесто ќе станат на нивна страна, жените на своја. Ќе има некои кои ќе ги произлезат своите логични ставови зошто е добро да си жена а зошто маж. Но воглавном - нема одговор темата сама по себе. Искрено, со онаков вовед погоре, како и претходните негови отворени теми, сметам дека треба да го удостоиме со дебилни одговори.
 
  • Like
Реакции: JaMi