1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што ви недостига од вашето детство?

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Hip.Hop_MKD, 18 февруари 2012.

 1. Hip.Hop_MKD

  Hip.Hop_MKD Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2,192
  Допаѓања:
  3,931
  Што ви недостига од вашето детство?
   
  На Gemini, David и Caci им се допаѓа ова.
 2. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  Slatkiši su se pretvorili u cigarete..Voda postaje vodka..Sjećate se kad je zaštita značila nositi kacigu?Kad je tatino rame bilo najviše mjesto na Zemlji,a mama je bila heroj..Rat je bio samo igra..Jedina droga koju smo poznavali bila je tableta za glavobolju..Najgora bol je bila ogrebano koljeno nakon pada..Zbogom je značilo samo do sutra..A mi smo samo jedva čekali da ODRASTEMo
  ми недостига едноставноста и безгрижноста...
   
  На Iris*, 84 sk_Y ^_-, Anakin и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Се ми недостига. :)
   
  На КрисТина К., UnFleur и Hip.Hop_MKD им се допаѓа ова.
 4. Baronessa

  Baronessa Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  524
  Допаѓања:
  753
  ааа да и секако ми недостига дедо... никад нема да се помирам со фактот дека неговата воздишка ја нема...
   
 5. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
 6. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,103
  Безгрижноста, тоа што најголем проблем ми беше како да ја облечам барбиката, дали ќе и стои тоа поубаво или пак другото, личностите што ги загубив, другарка ми која веќе не е во Македонија, си замина и не се врати... родендените што ми ги правеа како мала и многу многу други работи... еххх сега да се вратам пак во тоа време :confused:
   
  На Arkantos, ~ Скарлетка ~, КрисТина К. и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. невестето

  невестето Полноправен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  39
  Допаѓања:
  59
  фантазијата и безгрижноста... а да и црешата!
   
  На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marjan

  marjan Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  489
  Допаѓања:
  657
  нисто па уште сум дете (happy)
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,631
  Ми фали све али највеке безгрижноста, немањето љубомора, немање лицемерие и најголема грижа дали утре ке биде убаво времето за да се игра фудбал:)
   
 10. Blueberry

  Blueberry Староседелец

  Зачленет на:
  12 февруари 2012
  Мислења:
  205
  Допаѓања:
  158
  Ми фали народна, сол макарон, летен распуст, зимски распуст, трчање и паѓање до бесвест, мерење улици по цели денови, безгрижноста, неизмерната среќа, првото заљубување...
   
  На 84 sk_Y ^_-, Lovely*-*, ~ Скарлетка ~ и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: