Што ви недостига од вашето детство?

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Slatkiši su se pretvorili u cigarete..Voda postaje vodka..Sjećate se kad je zaštita značila nositi kacigu?Kad je tatino rame bilo najviše mjesto na Zemlji,a mama je bila heroj..Rat je bio samo igra..Jedina droga koju smo poznavali bila je tableta za glavobolju..Najgora bol je bila ogrebano koljeno nakon pada..Zbogom je značilo samo do sutra..A mi smo samo jedva čekali da ODRASTEMo
ми недостига едноставноста и безгрижноста...
 

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
ааа да и секако ми недостига дедо... никад нема да се помирам со фактот дека неговата воздишка ја нема...
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
30
Струмица
Безгрижноста, тоа што најголем проблем ми беше како да ја облечам барбиката, дали ќе и стои тоа поубаво или пак другото, личностите што ги загубив, другарка ми која веќе не е во Македонија, си замина и не се врати... родендените што ми ги правеа како мала и многу многу други работи... еххх сега да се вратам пак во тоа време :eek
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Ми фали све али највеке безгрижноста, немањето љубомора, немање лицемерие и најголема грижа дали утре ке биде убаво времето за да се игра фудбал:)
 

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
210
158
1,043
Скопје
Ми фали народна, сол макарон, летен распуст, зимски распуст, трчање и паѓање до бесвест, мерење улици по цели денови, безгрижноста, неизмерната среќа, првото заљубување...