1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Што вели астролошкиот знак за пријателството?

Дискусија во форумот 'Астрологија' започната од Scars, 23 мај 2012.

 1. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542
  Овен
  Овенот е импулсивен, жесток и правдољубив, па секогаш ќе ви притрча во помош кога сте во неволја.

  Бик
  Кога Бикот некому ќе му стане пријател, тоа е за сите времиња - сигурен е, верен и посесивен. Немојте да го навредите зборувајќи за некои други и подобри пријатели бидејќи тоа нема да му биде баш мило.

  Близнаци
  Иако има многу пријатели, Близнакот главно се потпира само на себе. Секогаш има крајно логични и прифатливи решенија за оние кои бараат помош од него. Се забавува да контактира со луѓе, тоа го прави лежерно и незадолжително. Добар пријател е, но и опасен непријател.

  Рак
  Ракот никогаш нема да ви даде до знаење дека сте му потребни, од вас ќе очекува помеѓу редови да прочитате каков проблем го мачи. Ако не му помогнете кога му е потребно, големо злопамтило е и ќе чека момент да ве потсети на тоа. Поради променливите расположенија, тој е несигурен како пријател.

  Лав
  Лавот сака да помага бидејќи е великодушен и му одговара туѓата благодарност. Со задоволство им помага на другите, отколку тој да зависи од нив, па дури и да се работи за добри пријатели.
  Девица
  Девицата тешко ќе ја изненадите ако и се пожалите на неправдата која ви е нанесена. Девицата е секогаш подготвена да се фати во костец со неволјите. Рационално гледа на работите, па со логика и објективност ќе ги постави работите на свое место. Непроценлива е како пријател.
  Вага
  Иако делува површно, Вагата е голем пријател. Личностите родени во овој знак знаат да слушаат. Вагата не сака да бара помош од пријателите.
  Скорпија
  Скорпијата никој не ја сака како непријател, но ако ви е пријател, сметајте на безгранична приврзаност. Ако на Скорпијата и доверите тајна, тоа никогаш нема да го злоупотреби. Кога ќе ја изневерите, лошо му се пишува на тој која што ја разочарал.
  Стрелец
  Стрелецот е голем пријател. Внимавајте да не му се замерите бидејќи знае да се одмаздува. Стрелецот секогаш го зборува она што го мисли. Склон е кон елитизам и си бара слични пријатели.
  Јарец
  Кај Јарецот морате д аги поминете тестовите и проверките. Кога ќе побарате помош од Јарцот тој ќе биде срдечен и полн со разбирање. А кога еднаш ќе го „раскине“ пријателството, тоа е засекогаш. Никогаш не заборава ако сте го издале или изневериле.
  Водолија
  Водолијата за пријателите секогаш има оправдување. Пријателствата ги склопува лежерно. Му помага на пријателот и ја снемува, не очекува благодарност затоа што е благороден знак.
  Риби
  Рибите се родени психолози, па нема подобро рамо за плачење од нивното. Чувствителни се, а знаат и д аги почувствуваат сите ваши потреби. Кога пријателите ќе ги повикаат за помош, секогаш имаат време.

  [​IMG]

  Скорпија
  Скорпијата никој не ја сака како непријател, но ако ви е пријател, сметајте на безгранична приврзаност. Ако на Скорпијата и доверите тајна, тоа никогаш нема да го злоупотреби. Кога ќе ја изневерите, лошо му се пишува на тој која што ја разочарал. Скроз точно :) а за вас?
   
  На ScorpioNka, Just Perfect, WomanInRed и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,106
  Водолија
  Водолијата за пријателите секогаш има оправдување. Пријателствата ги склопува лежерно. Му помага на пријателот и ја снемува, не очекува благодарност затоа што е благороден знак.
   
 3. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Тој сум :p
   
 4. Antares

  Antares Староседелец

  Зачленет на:
  11 мај 2012
  Мислења:
  468
  Допаѓања:
  414
  Девица
  Девицата тешко ќе ја изненадите ако и се пожалите на неправдата која ви е нанесена. Девицата е секогаш подготвена да се фати во костец со неволјите. Рационално гледа на работите, па со логика и објективност ќе ги постави работите на свое место. Непроценлива е како пријател.

  Те сум си јас :D:D
   
 5. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Лав
  Лавот сака да помага бидејќи е великодушен и му одговара туѓата благодарност. Со задоволство им помага на другите, отколку тој да зависи од нив, па дури и да се работи за добри пријатели.

  Ме опиша тотално, таа сум иста... ама џабе е кога си добар па сите те газат.
   
 6. foREVer

  foREVer Староседелец

  Зачленет на:
  20 март 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,505
  „Иако делува површно, Вагата е голем пријател. Личностите родени во овој знак знаат да слушаат. Вагата не сака да бара помош од пријателите.“

  Прв пат нешто точно да прочитам во овие астролошкиве глупости.
   
 7. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  (y)
  Близнаци
  Иако има многу пријатели, Близнакот главно се потпира само на себе. Секогаш има крајно логични и прифатливи решенија за оние кои бараат помош од него. Се забавува да контактира со луѓе, тоа го прави лежерно и незадолжително. Добар пријател е(nod), но и опасен непријател:gjavol
   
 8. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Вага
  Иако делува површно, Вагата е голем пријател. Личностите родени во овој знак знаат да слушаат. Вагата не сака да бара помош од пријателите.
  Па..точно е..
   
 9. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,154
  Допаѓања:
  7,681
  Вагата е голем пријател иако делува површно?
  НЗС?
   
 10. Just Perfect

  Just Perfect Активен Член

  Зачленет на:
  3 април 2013
  Мислења:
  137
  Допаѓања:
  120
  Близнаци
  Иако има многу пријатели, Близнакот главно се потпира само на себе. Секогаш има крајно логични и прифатливи решенија за оние кои бараат помош од него. Се забавува да контактира со луѓе, тоа го прави лежерно и незадолжително. Добар пријател е, но и опасен непријател.


  Таа сум :showoff
   

Сподели: