Што ако вашето дете или помал брат/сестра го видите како пуши цигари, а се крие од вас?

Демонката

Нов член
8 февруари 2016
13
2
1
21
Што би направиле доколку го видите вашето дете или вашиот брат или сестра како пуши цигари??
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Пред мајка ти пуша брат ти? Тој мора да е ептен јак, јас ако запалев пред мајка ми, ќе ме истепаше со каиш. Ми викаше, можеш да се боцкаш во вена ама да не те гледам јас. Ама да пуша пред мајка ми нема шанси. Братти е баш јак.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Пред мајка ти пуша брат ти? Тој мора да е ептен јак, јас ако запалев пред мајка ми, ќе ме истепаше со каиш. Ми викаше, можеш да се боцкаш во вена ама да не те гледам јас. Ама да пуша пред мајка ми нема шанси. Братти е баш јак.
Лудо си скроз:rofl:rofl
 

Демонката

Нов член
8 февруари 2016
13
2
1
21
Пред мајка ти пуша брат ти? Тој мора да е ептен јак, јас ако запалев пред мајка ми, ќе ме истепаше со каиш. Ми викаше, можеш да се боцкаш во вена ама да не те гледам јас. Ама да пуша пред мајка ми нема шанси. Братти е баш јак.
Па што да прави мајка ми таа постојано му зборува неможе да го тепа секако тој има 18години сепак, тој рече многу одмна дека ако еден ден го видат со цигара тоа е поради мајка ми и татко ми затоа што и тие пушат цигари :rofl
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Додека го третирате така ко демек кизнај шо направил wooow, тој така че изиграва пред тебе и мајка ти курназ, ебаму пилиштаро. :D
 

Демонката

Нов член
8 февруари 2016
13
2
1
21
Додека го третирате така ко демек кизнај шо направил wooow, тој така че изиграва пред тебе и мајка ти курназ, ебаму пилиштаро. :D
Темата нее да коментирате за брат ми :banghead темата е да кажете што би направиле доколку видите некој ваш близок како се крие од вас па да кажете што би сториле инаку ако некој веќе се навикнал да пуша ќе пуша па и да го утепаат од ќотек ;)
 
Последна промена:

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Нормално дека ништо нема да направиме ,тс јас не би направил ништо ,а што би направиле и каква би била користа од тоа ?!
Па што и да превземеш неможеш да му забраниш баш напротив , преку разговор ќе му ги доловиш добрите и лошите страни на цигарите ,а повеќето се лоши знаеме ... Ако збориме само за цигари ?! :kafe
 

Дејви

Член со 30 казнени поени
10 март 2016
304
185
43
Ма сеа какво време дојде ке бидам срекен моите деца да ги видам да конзумираат само тутун а не како оние другине џанки-лицемери што се бунат против димот на цигарите во нивната околина надвор а дома си дуваат марихуана или пак голтаат секакви апови некои од Петок до Сабота навечер.
Тие таквите џанаци, токсикомани и таблетари се ризична категорија.
Тутунот е единствената природна супстанца што по потреба може да те спушти и подигне во исто време во зависност од потребата и затоа ја препорачувам над сите други.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Темата нее да коментирате за брат ми :banghead темата е да кажете што би направиле доколку видите некој ваш близок како се крие од вас па да кажете што би сториле инаку ако некој веќе се навикнал да пуша ќе пуша па и да го утепаат од ќотек ;)

Ништо нема да му направам, негов избор.