Штикла или Плута?

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,132
1,133
Штикли имам само 3-4, плута 2.
Се друго се патичиња и најубо ми е, а ако морам да бидам меѓу овие две,
Сепак плута :)
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,353
3,846
1,153
Ако да ви упаднам во разговор?
Плутата ако е висока многу, изгледа премногу грдо... како да носиш патики кои насобрале четири- пет слоеви кал па затоа изгледаат така „повисоки“.
Штиклите изгледаат елегантно, секси и убаво дури и оние +15.
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,063
1,133
Ретко носам високи подпетици и преферирам да не се многу високи, а дали е штикла или плута сеедно ми е, и во двете варијанти завршувам со болки низ цело тело. Претежно носам патики, рамни чизми и рамни сандали преку лето. Подкрената пета ми е измачување за телото и удобноста и здравјето ми се побитни од изгледот.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
971
1,133
epa sega vaka mene mnogu mi se bendisva zenskoto da nosi visoki stikli da ima ubavi stapala sexy da mu i ad mu se crno lakirani ili so bel lak mmm ubajni mi idi d mu gi bacvam galam masiram mislam sega seto ova e od moja gledna tocka imam fetish a toe feet fetish i sakam taki raboti hehe ali isto taka me palat ubavi zenski stapala vo sportski patiki so beli ili crni corapcinja ili na sandalki vo leto na primer sandalki so ubavi cisti svezi sredeni stapala so crn lak mmm da ja izrazi zenskata noga i stapao vo najdobar mozen nacini taka mi idi da si lizam stapala ponekogas mmmm ubajni
hqdefault.jpg
 

MATEJA

Член со 30 казнени поени
29 мај 2014
280
247
353
cel zivot sum na stikla i taka i ke ostane luda sum pos stikli koga bi birala pomegu stikla ili pluta definitivno stikla.
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
38
Ако да ви упаднам во разговор?
Плутата ако е висока многу, изгледа премногу грдо... како да носиш патики кои насобрале четири- пет слоеви кал па затоа изгледаат така „повисоки“.
Штиклите изгледаат елегантно, секси и убаво дури и оние +15.
Да али со плута па не пропаѓаш летно време во асфалт на 75 степени.
Не дека ја сум носел штикли па знам, али одам по улица и гледам асфалтот решето е од штиккли направен хахах
 
  • Like
Реакции: ●Untouchable°

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,132
1,133
What?!?! Машко си или женско?
Кк и ја не сум многу ни по штикли ни по плути ама знам што е ..
Ар ју сириас??
Плута е полна обично кремава потпетица најмн на лето се носат такви сандали со плута :)
Не можам сеа слика да ти пратам
 

Big Berta

Староседелец
7 февруари 2015
106
207
1,053
What?!?! Машко си или женско?
Кк и ја не сум многу ни по штикли ни по плути ама знам што е ..
Ар ју сириас??
Плута е полна обично кремава потпетица најмн на лето се носат такви сандали со плута :)
Не можам сеа слика да ти пратам
Женско сум и сериозна сум, немам појма што е. Обично не се интересирам за штикли и такви работи, ама имево ме натера да дојдам и да се информирам во темава. :D

Ова ли е тоа?
 
  • Like
Реакции: ●Untouchable°

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
5,996
9,626
1,683
Normandy
Женско сум и сериозна сум, немам појма што е. Обично не се интересирам за штикли и такви работи, ама имево ме натера да дојдам и да се информирам во темава. :D

Ова ли е тоа?
[миле-паника voice]
Плута ти је материјалот од што е составена платформата, истотака застапени са и во тапите за шишиња со вино, одредени аксесоари за помош при учење за пливање (не стиропор)... или што би рекол тошо малерот... оплеменети иверици под преса.
 
  • Like
Реакции: Big Berta and Lizbeth