Штикла или Плута?

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
Во што ви е по удобно девојки? Што повеќе обожавате?
Јас повеќе носам плута некако најубави ми се, а и удобно се чуствувам.
Сега гледам повеќе во мода е плутата, повеќе носат плута од колку штикли.
Што мислите вие? :)
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Па вака плутата ми е многу удобна,а и елегантна.И јас повеќе носам плута.Штиклите на око ми се преубави,ама не се многу удобни.Ги носам многу ретко и нормално гледам да не се повисоки 0д 10 цм.Ама и облеката повеќе ми влијае што да одберам,зашто на некои работи повеќе одговараат штикли,а на некои плута.
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,411
1,103
До пред некое време само штикли, и плута. А сега ниско брате уживанција и комоција :D
Ама кој би бирала меѓу овие две, штикли ми се и поелегантни и поубави и посекси и по се :wub
 

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
135
1,053
23
Плута,никогаш не можам да издржам на штикла подолго од 1 саат,а ми излегоа и плускавици од штиклите.
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
298
230
1,043
Штикла... поелегантно ми изгледа. Али носам и плута, зависно од пригодата. Не ми е плута за на свадба на пример, ниту па шткла за шетање дење низ чаршија.
 

Odette

Истакнат Член
6 јули 2013
25
7
303
Скопје
Штикла, секогаш.
Постабилно се чувствувам на штикли, чевлите со полни петици се речиси секогаш многу поудобни, но не се чувствувам стабилно и се прашувам што би се случило ако некогаш превиткам зглоб во таква чевла. :zelen
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
971
1,133
Штикли, поудобни се од тие на плута, со нив полесно може да си ја свиткаш ногата ако брзаш или заради невнимание :)