1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Шоуто на Victoria’s Secret 2016 – спектакл во срцето на Париз

Дискусија во форумот 'Рисајкл Бин' започната од ducevdragce, 12 февруари 2017.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. ducevdragce

  ducevdragce Нов член

  Зачленет на:
  31 јануари 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  Екстравагантната ревија на Victoria’s Secret денес за првпат се одржа во романтичниот Париз и претставуваше возбудлива фузија на маестрално изработени крилја, сензуална долна облека, гламурозни модели и енергични музички настапи.

  Шест сегмента го сочинуваа спектакуларното шоу во срцето на Градот на светлината. Колорит и елементи од различни култури обединуваше „The Road Ahead“, сексапилот на фаталната жена го инспирираше „Secret Angel“, игрива наивност и женственост владееше во „Mountain Romance“, ултра секси готик костими беа прикажани во „Dark Angel“, модерниот уличен стил проткаен со спортски нишки го диктираше „Pink Nation“, додека ведрина и гламур се спојуваа во „Bright Night Angel“.

  Погледите на гостите ги хипнотизираа вкупно 82 костими на извајаните тела на 51 модел. Впечатливите обувки го носат потписот на американскиот дизајнер Брајан Етвуд.

  Ангелите Адријана Лима, Алесандра Амбросио, Лили Олдриџ, Елза Хоск, Џасмин Тукс, Жозефин Скривер, Марта Хант, Стела Максвел, Тејлор Хил, Сара Сампајо, Роми Страјд и Лаис Рибеиро беа придружени од десетици свои колешки, меѓу кои Бела и Џиџи Хадид, Кендал Џенер, Ирина Шајк, Даниела Брага, Изабел Голарт, Лили Доналдсон, Џоан Смолс, Лиу Вен, Грејс Елизабет и Меган Вилијамс.
  01.jpg 02.jpg 03.jpg 05.jpg 06.jpg 08.jpg 01.jpg 02.jpg 03.jpg 08.jpg 06.jpg 05.jpg 03.jpg
   
  #1 ducevdragce, 12 февруари 2017
  Последна промена од модератор: 13 февруари 2017
 2. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195

  Кога рече се одржа оваа ревија, на кој датум?
   
 3. ducevdragce

  ducevdragce Нов член

  Зачленет на:
  31 јануари 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  Dec 6, 2016
   
 4. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  Во твојот вовед на постот си пишал ДЕНЕС........
  од каде долета и ти:facepalm2
   
  На Falanga му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Свашта
   
  На misti.diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ducevdragce

  ducevdragce Нов член

  Зачленет на:
  31 јануари 2017
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  1
  si mozamm :svirka:svirka:svirka:svirka:svirka
   
  На misti.diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  И што е целта на темава? Да дознаеме дека имало ревија? Ај што е воведниот пост ископиран од којзнае кој портал, што би се дискутирало овде?
   
 8. Angel-Alessandra99

  Angel-Alessandra99 Староседелец

  Зачленет на:
  2 јули 2015
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  43
  Ревија на ВС има секоја година така што немаше потреба да се отвара ваква тема. Како прво, ревијата е одржана на 1ви декември,а на 5ти се пренесуваше на телевизија. А воведот е ископиран од Фемина.
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели: