Шоуто на Victoria’s Secret 2016 – спектакл во срцето на Париз

Статус
Затворена за нови мислења.

ducevdragce

Нов член
31 јануари 2017
6
1
3
Екстравагантната ревија на Victoria’s Secret денес за првпат се одржа во романтичниот Париз и претставуваше возбудлива фузија на маестрално изработени крилја, сензуална долна облека, гламурозни модели и енергични музички настапи.

Шест сегмента го сочинуваа спектакуларното шоу во срцето на Градот на светлината. Колорит и елементи од различни култури обединуваше „The Road Ahead“, сексапилот на фаталната жена го инспирираше „Secret Angel“, игрива наивност и женственост владееше во „Mountain Romance“, ултра секси готик костими беа прикажани во „Dark Angel“, модерниот уличен стил проткаен со спортски нишки го диктираше „Pink Nation“, додека ведрина и гламур се спојуваа во „Bright Night Angel“.

Погледите на гостите ги хипнотизираа вкупно 82 костими на извајаните тела на 51 модел. Впечатливите обувки го носат потписот на американскиот дизајнер Брајан Етвуд.

Ангелите Адријана Лима, Алесандра Амбросио, Лили Олдриџ, Елза Хоск, Џасмин Тукс, Жозефин Скривер, Марта Хант, Стела Максвел, Тејлор Хил, Сара Сампајо, Роми Страјд и Лаис Рибеиро беа придружени од десетици свои колешки, меѓу кои Бела и Џиџи Хадид, Кендал Џенер, Ирина Шајк, Даниела Брага, Изабел Голарт, Лили Доналдсон, Џоан Смолс, Лиу Вен, Грејс Елизабет и Меган Вилијамс.
01.jpg 02.jpg 03.jpg 05.jpg 06.jpg 08.jpg 01.jpg 02.jpg 03.jpg 08.jpg 06.jpg 05.jpg 03.jpg
 
Последна промена од модератор:

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Екстравагантната ревија на Victoria’s Secret денес за првпат се одржа во романтичниот Париз и претставуваше возбудлива фузија на маестрално изработени крилја, сензуална долна облека, гламурозни модели и енергични музички настапи.

Шест сегмента го сочинуваа спектакуларното шоу во срцето на Градот на светлината. Колорит и елементи од различни култури обединуваше „The Road Ahead“, сексапилот на фаталната жена го инспирираше „Secret Angel“, игрива наивност и женственост владееше во „Mountain Romance“, ултра секси готик костими беа прикажани во „Dark Angel“, модерниот уличен стил проткаен со спортски нишки го диктираше „Pink Nation“, додека ведрина и гламур се спојуваа во „Bright Night Angel“.

Погледите на гостите ги хипнотизираа вкупно 82 костими на извајаните тела на 51 модел. Впечатливите обувки го носат потписот на американскиот дизајнер Брајан Етвуд.

Ангелите Адријана Лима, Алесандра Амбросио, Лили Олдриџ, Елза Хоск, Џасмин Тукс, Жозефин Скривер, Марта Хант, Стела Максвел, Тејлор Хил, Сара Сампајо, Роми Страјд и Лаис Рибеиро беа придружени од десетици свои колешки, меѓу кои Бела и Џиџи Хадид, Кендал Џенер, Ирина Шајк, Даниела Брага, Изабел Голарт, Лили Доналдсон, Џоан Смолс, Лиу Вен, Грејс Елизабет и Меган Вилијамс.

Кога рече се одржа оваа ревија, на кој датум?
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
И што е целта на темава? Да дознаеме дека имало ревија? Ај што е воведниот пост ископиран од којзнае кој портал, што би се дискутирало овде?
 

Angel-Alessandra99

Староседелец
2 јули 2015
46
43
628
21
Во светот на модата
Ревија на ВС има секоја година така што немаше потреба да се отвара ваква тема. Како прво, ревијата е одржана на 1ви декември,а на 5ти се пренесуваше на телевизија. А воведот е ископиран од Фемина.
 
Статус
Затворена за нови мислења.