Шопинг во Солун

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Шопингот во Солун одсекогаш бил актуелен и се уште е. Посебно за време на летниот и зимскиот попуст.
Дали вие одите или пак не ви се допаѓа таму? Што мислите? Што добиваме за она што го плаќаме??

Јас годинава прв пат отидов и се вратив презадоволна. И покрај тоа што попустот беше во полн ек, продавниците беа полни и со гардероба и со луѓе.:)
Си најдов супер работи по ниски цени. Овде за тие пари па и за повеќе добиваме кинеска гардероба.
Вака барем знаеш дека е брендирано.
Планирам да продолжам да одам.
И покрај што ја отворив темава општо за мислења, сакам да прашам дали некој бил на лето? Кој период е најдобро да се оди(почеток, средина, крај) и дали се исплаќа да одиш по тие горештини за неколку парчиња?
 

Lily

Староседелец
15 февруари 2012
142
123
1,043
Скопје
Јас одам обавезно секоја година по 5-6 пати ако не и повеќе. Не само за попусти. Не само што е поефтино него има и повеќе избор од кај нас.Одам обично работни денови за да ја избегнам гужвата низ солун.
И да ти одговорам LadyInPink, секогаш поише купувам во лето одколку во зима, поефтини се работите или може мене така ми изгледа:giggleтака да се иплати да ти кажам:)
 
  • Like
Реакции: LadyInPink

Eva

Староседелец
19 февруари 2012
103
100
1,028
Ааа...секоја година одам и уживам...влегувам Космос и напамет го знам (happy) Уживам и не излегвам цел ден од таму.....Има убави работи најмногу одам Теранова, Бершка, Страдивариус, Зара, Пул анд беар...Сегде бе сегде :sreken