Шампон за коса | Црнобело Форум

Шампон за коса

Maks

Староседелец
Овие 2 си ги користам секогаш си ги наоѓам во Германија на акција 2 за 2 евра :D

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@ and JaMi

Sexy Lady

Нов член
18 мај 2012
1
1
3
Девојки најдобар е шампонот од бреза,коприва или од нане најевтини се и ти ја прават косата поубава ем повеќе расте :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,103
393
28
Струмица
241881.jpg

Го користам овој... инаку за мрсна коса е, ми се мрси и мене, но сега почнав пак со бабинските лекови и гледам почна подобрување да има... порано косата ми се мрсеше премногу, секој ден, за 3-4 саати после миењето и се миев со чај од коприва и за 1 месец косата престана да ми се мрси, ми стоела и по 5 дена... сега после толку години, почна да ми се мрси пак, не ја мијам толку често, секои 2-3 дена, зависи кога како, со овој шампон и на крајот ја исплакнувам со чајот... баш пред некој ден и прочитав за мрсна коса наместо шампон да се мие со сода, во старо шише да се стави една лажица сода и чаша вода и со тоа да се мие косата, оваа го немам пробано и не знам што и како е...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and WomanInRed

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Јас менувам шампони н 3-4 месеци затоа што кога ја мијам косата подолг период со еден ист шампон ми се ствара првут. Последно купив од тие шампоните на Афродита, со мирис на портокал и задоволна сум. Косата не ми се мрси и убаво мириса.

 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Може ли некој да ми каже кој шампон е најдобар за побрзо растење на косата? Инаку моментално го користам овој на Syoss, ама не е нешто посебно како што го фалеа.