Шампон за коса | Црнобело Форум

Шампон за коса

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Каков шампон за коса користите ? Кој е најдобар според вас ?
Препорачајте некој за мрсна коса .

Јас имам многу мрсна коса и често менувам шампони, бидејќи не можам да си најдам некој што најмногу одговара на мојата коса. Скоро сите шампони за коса ги имам ставено. :(
Moментално го користам Wash & Go ама не сум задоволна, многу ми ја мрси косата. :(
Претходно користев Recept за мрсна коса ама ни тој не ми помогна многу.
 

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
за мене за мојата коса најубав ми е
иако сега користам


а инаку и јас имам мрсна коса и тоа ептен:ladno овој ми е прави некако крута,сува...добар е !

али најдобар ми е пантенот како што кажав :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca

Стефанија

Активен Член
19 февруари 2012
156
233
43
Го користам овој шампон заедно со маската и презадоволна сум. Не се мрси косата и има убав волумен. :)

100_4805bet.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: danijela and Ludaca

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,290
3,528
443
Скопје
Јас овој го користам и задоволна сум....инаку колку почесто ја миеш косата,ќе се навикне така и побрзо се мрси, бар кај мене така е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 048 and Ludaca

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц

у случај ако го сменам шампонот...одма добивам првут...и после обавезно еден период Хеден шолдерс...
и после опет на палмоливе...