1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Чувството кога...

Дискусија во форумот 'Форумски игри' започната од 84 sk_Y ^_-, 19 декември 2012.

 1. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Среќаваме и многу Facebook статуси и слично кои започнуваат со вакава фраза ..
  Да си кажеме кое чувство нас ни оставило впечаток ..
  Потсмев,мистичностиили нешто слично ...
  Мој пример : Чувството кога ке и го дадеш твоето палто зашто и студи .. (inlove)
  Пишете по една ваква фраза , ке се насмееме а и ке се присетиме на некои чувства .. :* :giggle:gus
   
  На Domino ^_^, melpomena и Рушен им се допаѓа ова.
 2. Рушен

  Рушен Активен Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2012
  Мислења:
  181
  Допаѓања:
  124
  Чувство кога спиеш. Кој пробал знае :giggle
   
  На Sober_Soul +_+, 84 sk_Y ^_-, Rosana и уште 1 член му се допаѓа ова.
 3. Sebastian

  Sebastian Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  110
  Чуството кога ќе ти кажат дека си ослабел...:D
   
  На Bum-Bum, Coelho, Rosana и уште 7 други им се допаѓа ова.
 4. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Чувството кога Леги ке се појави низ темите :sreken
   
  На Luckky, JaMi, Electra и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. Lady*

  Lady* Староседелец

  Зачленет на:
  1 април 2012
  Мислења:
  1,965
  Допаѓања:
  6,161
  Феноменално..:giggle
  Чувството кога ќе убиеш комарец ]:), кога губиш час, кога знаеш се а упорно те лажат..
   
  На Luckky, elizabetta, JaMi и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Чувството кога Лејди ке ја видам низ темите (inlove) ...не е лесно сама да пишувам од три профили :ladno :(
   
  На slb_bobo и Lady* им се допаѓа ова.
 7. The Tramp

  The Tramp Филмохолик

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,367
  Допаѓања:
  4,942
  А чувството кога те фати дијареја народски позната како пролив? :rofl:rofl
   
  На JaMi и Lady* им се допаѓа ова.
 8. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Чувството кога сакаат да се одадам,а не знаат ни дали навистина не сум одадена ни дали ми се годините за одадавање :D
   
  На Electra, Lady*, slb_bobo и уште 1 член му се допаѓа ова.
 9. Sebastian

  Sebastian Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  110
  Чуството кога на испитната тетратка си го знаеш само името и презимето :svirka
   
  На Caci, emzzy и WomanInRed им се допаѓа ова.
 10. 84 sk_Y ^_-

  84 sk_Y ^_- Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2012
  Мислења:
  594
  Допаѓања:
  825
  Уххх оваа последноотоооо :*
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: