1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Чипичан

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Marick14, 25 јули 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Дали сте растеле човече на Чипичан порано? :D

  А може некој сеуште расте некое животинче на Чипичан.
  Јас зависен бев од ова.

  biz.jpg

  А вие?
   
 2. Мирче_мкД

  Мирче_мкД Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  173
  Допаѓања:
  121
  Имав еден на времето, многу се радував кога ми го купија, за жал не потраја ни 3 дена и ми умре тоа човечето. После нешто ми се расипа и изнервиран го фрлив во канта.
  После на мода дојде и тетрисот, е на тоа чудо трошев по 10 саати на ден.
   
 3. True_Blood

  True_Blood Upright

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  1,132
  Допаѓања:
  2,396
  Имав два :)
  Па тоа колку мерак им имав, со какво внимание си ги растев човечињата...уствари едното куче беше :giggle
  Навечер станував да не им фали нешто :D
  Дете...
   
  На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,078
  Имав на времето еден чипичан цел ден со тоа во рака бев не го пуштав само го проверував човечето :)
   
 5. Hkakashi

  Hkakashi Староседелец

  Зачленет на:
  13 јуни 2012
  Мислења:
  1,543
  Допаѓања:
  1,697
  Никад не сам имаја тој, ама некако неми изгледа много интересно, ја какв сам све забрављам, ке ми умре за 2 сата
   
  На The_countess му/ѝ се допаѓа ова.
 6. The_countess

  The_countess Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 јуни 2012
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  547
  Баш ги сакав чудава.. Се убив од плачење кога го видов крстот... Ако некој знае кај се купува нека пише :)
  http://www.moshimonsters.com/ Една виртуелна замена за чипичан.. :D
   
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  и јас имав хахах не се одвојував од него ,го растев човечето и на брат и и на другарка ми и моето во исто време затоа што на сите им зодасади мене сеуште ми беше интересно хахахаххахахха .... ах времиња детски убавиии :)
   
 8. Dolphine

  Dolphine Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  302
  Ехх времиња, убави спомени. Колку само беше популарно кога бев некаде 2ро, 3то одделение. Имав кученце чипичан. :sreken Ептен бев зависна од него. Го носев дури и нашколо. Еднаш дури и почна да плаче на сред час бидејќи не беше нахрането и учителката ми го зема и толку од него :(
   
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Може ќе дојде пак во мода. :rofl А и некои поубави со подобра графика.
   

Сподели: