Чизми

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
За некого зимска опремна а за некого моден тренд. :)
-Какви чизми најчесто купувате за студените денови?​
-Колку често купувате? Дали имате повеќе пара кои ги носите во зависност од пригодите?​
-Дали го следите најновиот тренд на чизми? Какви модели ви се допаѓаат,какви модели купувате или би сакале да купите?​
-Од кои продавници најчесто купувате и до колку пари давате за истите ?​ 
  • Like
Реакции: Tantara

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Рамни, на штикла, со крзно, без крзно, спортски...секакви...чизми си обожавам...
Си имам десетина пара во различни бои и модели и со ќеф си ги носам :)
За чизми не штедам многу пари зашто сакам да ми е топло и удобно во ногата, тоа ми е најважно...
 
  • Like
Реакции: Хоуп*

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Многу малце имам носено, но ете сега имам желба да си земам еден пар, но не можам да најдам што ми се допаѓаат. Единствени што ми се допаѓаат се еве овие:

LACE UP ANKLE BOOTS 1.jpgLACE UP ANKLE BOOTS 2.jpgLACE UP ANKLE BOOTS 3.jpgLACE UP ANKLE BOOTS 4.jpg

Проблем ми е малце цената - 50е. Реално не се премногу за чизми, имам баш околу 50 евричи, но сакам уште нешто да земам. Двоумата ми е дали уопште вредат за тие пари (не е кожа)? But it was love at first sight. Океј, ако некој знае каде има слични, нека ми каже, pls.
 
  • Like
Реакции: Aleksis

Мрачна

Нов член
16 ноември 2013
12
3
3
22
Скопје
Рокер сум и носам мартинс (некои ги викаат мартинки). Тие што си ги земав се со 10 дупки и доаѓаат баш како чизма.
 

Sesil

Староседелец
20 февруари 2012
298
230
1,043
201310262310zfu.jpg
купувам пар-два секое зимо само не ги сакам тие со многу висока штикла
 

red dragon

Староседелец
27 март 2013
140
129
643
31
Имам ги овие чизми Тимберленд од 2011 година купени се од Америка за 90 долари + спреј за заштита на кожата и данок ме фатија 100 долара. Многу се добри кој може нека си купи нема да се покае само што кај нас се со солена цена скоро 200 евра :frantic
IMAG0143.jpg
 
  • Like
Реакции: Tantara and Coelho

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,132
2,396
1,133
Yellow submarine
Купувам чизми кога имам вистинска потреба, не ради препичавање и декорирање на плакарот со 46 -от пар.
Како и да е...
Сакам едноставни, такви пуфки, муфки, не дај Боже циркони, панделки не иде у предвид.
Сега си купив едни црни со штикла (полна разбира се) за на работа, сепак сакам да си запазам пристоен изглед, имам рамни од лани, сакам следниот месец уште едни колку за смена и чао журим. Доста се.
И нормално, ги купувам по пристојни цени кои можам да си ги дозволам, за чизми и воопшто чевли над 2000 денари ни у најлуди соништа не мислам да дадам вака отворено да ви кажам.
 
  • Like
Реакции: Lena and MoonFairy