Цртање со песок

FallenAngel

Староседелец
5 декември 2012
601
401
1,073
Eupen


Цртање на песок за денот на мајката

Украинката што црта на песок
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Едно од моите омилени хобија и за мои години можам да кажам дека сум ептен добар во тоа
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Едно од моите омилени хобија и за мои години можам да кажам дека сум ептен добар во тоа
Ако си толку добар,дај некоја слика од твое дело да видиме,а можеш и да се пријавиш за таленти.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Ако си толку добар,дај некоја слика од твое дело да видиме,а можеш и да се пријавиш за таленти.
Не ми текнало да сликам следен пат ќе сликам и ќе постирам успат каде да се пријавам како талент?
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Не ми текнало да сликам следен пат ќе сликам и ќе постирам успат каде да се пријавам како талент?
Пријави се на "Јас имам талент"само незнам догодина каде ке се одржува.pijesak-9.jpgpijesak-7-670x502.jpg pijesak-6-670x670.jpg pijesak-1-670x502.jpg

Пријави се на "Јас имам талент"само незнам догодина каде ке се одржува.pijesak-9.jpgpijesak-7-670x502.jpg pijesak-6-670x670.jpg pijesak-1-670x502.jpg
Сите овие тегли се наполнети со шарен песок од еден фантастичен уметник од Америка.Како го сложува песокот,правејки уметнички дела а не користи ништо,ни лепак,ниту некои други помагала.
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bibi@, malo and Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,466
1,185
1,133
Пријави се на "Јас имам талент"само незнам догодина каде ке се одржува.Отвори ја прикачената датотека 20744Отвори ја прикачената датотека 20745 Отвори ја прикачената датотека 20746 Отвори ја прикачената датотека 20747


Сите овие тегли се наполнети со шарен песок од еден фантастичен уметник од Америка.Како го сложува песокот,правејки уметнички дела а не користи ништо,ни лепак,ниту некои други помагала.
За да цртав слика со жолт песок неможев зошто немав доволно од него ама ете пробав за прв пат како на твоите слики погоре да цртам со песок во чаша

Употребено е бел песок, сол и пастели

замислата беше вака да излезе =)
1kghk.jpg
а излезе вака =)
2hfjkguk.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

incule

Староседелец
5 јануари 2015
739
127
1,053
26
Најдобро хоби,најдобра занимација,те опушта ама треба време и трпение