1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Цртање со песок

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од Scars, 9 октомври 2013.

 1. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541

   
  На Bibi@ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Предобро е цртањето со песок на песнава :)
   
  На Dorina, Bibi@ и Scars им се допаѓа ова.
 3. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Што е финтава со ваквите теми само со клип некој си откопан од јутуб?Многу сиромашно ми изгледа ..И зарем мора за секој посебна тема да се отворало?:^)
   
  На Lady*, $3Я3|\||)&p&†Y и True_Blood им се допаѓа ова.
 4. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  401
  [​IMG]

  Цртање на песок за денот на мајката

  [​IMG] Украинката што црта на песок
   
  #4 FallenAngel, 10 јуни 2014
  Последна промена од модератор: 10 јуни 2014
  На MATEJA му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Едно од моите омилени хобија и за мои години можам да кажам дека сум ептен добар во тоа
   
 6. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Ако си толку добар,дај некоја слика од твое дело да видиме,а можеш и да се пријавиш за таленти.
   
 7. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Не ми текнало да сликам следен пат ќе сликам и ќе постирам успат каде да се пријавам како талент?
   
 8. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Пријави се на "Јас имам талент"само незнам догодина каде ке се одржува. pijesak-9.jpg pijesak-7-670x502.jpg pijesak-6-670x670.jpg pijesak-1-670x502.jpg

  Сите овие тегли се наполнети со шарен песок од еден фантастичен уметник од Америка.Како го сложува песокот,правејки уметнички дела а не користи ништо,ни лепак,ниту некои други помагала.
   
  #8 diva orhideja, 27 јуни 2014
  Последна промена од модератор: 27 јуни 2014
  На Bibi@, malo и Makedonec им се допаѓа ова.
 9. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  За да цртав слика со жолт песок неможев зошто немав доволно од него ама ете пробав за прв пат како на твоите слики погоре да цртам со песок во чаша

  Употребено е бел песок, сол и пастели

  замислата беше вака да излезе =)
  1kghk.jpg
  а излезе вака =)
  2hfjkguk.jpg
   
  На malo му/ѝ се допаѓа ова.
 10. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Најдобро хоби,најдобра занимација,те опушта ама треба време и трпение
   

Сподели: