1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Црнобела ноќ

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од Makedonec, 4 октомври 2014.

?

Дали сакате да одиме на Црнобела ноќ?

 1. да

  45.5%
 2. не

  54.5%
 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Испириран од настанот Бела ноќ кој ќе ги дигне речиси сите на нозе вечерва се решив да ја отворам темава
  знам дека има тема за собиранки
  но еве имам еден предлог

  сите се дружиме забавуваме и дискутираме на форумов без разлика на возраста па што велите една вечер да се собереме сите (поточно сите оние кои сакаат) Црнобели некаде
  и да се забавуваме
  така ќе имаме наша ноќ кога Црнобелите ќе се забавуваат
  освен тоа и сите повеќе ќе се зближиме

  што мислите за предлогов
  ??
  =)
   
  На Blueberry му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Колку поблиски, толку подалечни. Не.
   
 3. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Го закопа бе.... :|
   
  На malo, The Tramp, Y1K991 и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,676
  Супер идеја,ама да е на лето.
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Personal XPrience :D и со пишувањето на мислња во темава заслужив титула: Расипувач на забави.
  Причина: Ние не можевме пелагониска собиранка да направиме, па не црнобела.
  Ма да, и темава комотно може да се спои со истоимената тема.
   
 6. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  има разлика меѓу пелагониска собиранка и црнобела ноќ
  ако викаш Не и така ќе биде
  ако речеш да и така може да биде
  сите што се ЗА можеме да се собереме па после да кажеме како сме поминале
  ако сакаат после некои други и тие ќе дојдат
  така се почнува
  не значи дека треба со 100 луѓе да се почне
  може и со тројца
   
 7. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  Може и
  сам,
  но не
  мора да
  значи.
  За црнобела
  ноќ ти треба народ
  кој го нема.
  На одмор е од есента 2012. Good
  luck with that.
   
 8. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,624
  Оваа иницијатива е поставена од самиот почеток, но најголемите иницијатори што беа, не се веќе активни по форумов.
   
  На Y1K991 и Prashina им се допаѓа ова.
 9. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  некогаш поминало и не успеало сега е сега и ајде да се потрудиме да успее
  доволно 3-5 души да се собереме како за почеток
  ако од некаде започнеш ќе тргне ако викаш само не не не никогаш нема да тргне
   
 10. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Камо да беа сите Македонци така упорни како тебе!(y)
   
  На malo, Prashina и Makedonec им се допаѓа ова.

Сподели: