Црнки на лицето

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Јас имам голем проблем со црнките на лицето. :(
Редовно го чистам лицето со лосион, ама не видов никаков резултат.
Имам користено ленти за црнки , ама ни тоа не ми помогна.


Вие како се справувате со овај проблем ?
Некакво решение ?
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Сите ги вади. Млаку мириса, но не мора во микро може ина пареа. Го правев ова кога бев на хемија натпревар и пред тоа го правев за неколку што имаа црнки.
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Сите ги вади. Млаку мириса, но не мора во микро може ина пареа. Го правев ова кога бев на хемија натпревар и пред тоа го правев за неколку што имаа црнки.
Го имам пробано ова повеќе пати , ама не ми помогна. :(
Нема што не сум пробала, мојава кожа е посебна.:(
 
  • Like
Реакции: Dee Dee

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
26
Струмица
јас имав многу црнки околу устата, си ги скапав, ми се појавија пак после месец ден, пак ги скапав, и отогаш ми се немаат појавено... а инаку многу ме болеше
 
  • Like
Реакции: Ludaca and Dee Dee

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Го имам пробано ова повеќе пати , ама не ми помогна. :(
Нема што не сум пробала, мојава кожа е посебна.:(
Јас користам за тоник и гел на Lea за лице и на тоникот пишува дека намалува црнки. Јас немам многу, но кога користев малку се намалија. А не е скапа колекцијата на Lea, на Алкалоид се.
 
  • Like
Реакции: Ludaca and Dee Dee

Minella

Активен Член
15 февруари 2012
169
171
43
Pust ostrov
Не користи толку лосиони и такви глупости ,што поише козметика му ставааш на лицето повише проблеми ќе си имаш , а за црнките би ти препорачала само со сапун дове ,тој зелениот исто како да ставаш пилинг на лицето ,кога се бањаш или ако користиш секојдневно шминка ,секоја вечер уместо лосион за лице ,измиј си го лицето со сапун со млака вода ,кај мене имаше доста позитивен ефект , пробај се надевам ќе ти помогне :)
 
  • Like
Реакции: Ludaca and Dee Dee

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
пробај со пилинг за лице,па после измиј се со ладна вода да ги затвориш порите па одма стави лосион за чистенње на лице...мене така ми помага и немам проблеми...:)
 
  • Like
Реакции: Ludaca and Dee Dee

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
Јaс го користам овај лосион за лице, кога ќе го измијам лицето ми е многу убаво ама другата ден, пак ми е мрсно околу
т- зоната, посебно ме нервират црнките на носот. :(

garnier_pure_3in1_170_34278119.gif
 

zombie#

Полноправен Член
11 април 2012
72
65
18
24
Имам црнки колку ти душа сака на носов.
малку по малку секоја си станвит рана, која помала која поголема ама шо да прам.. Зависник сум од стегање црнки :(