Црна Хроника (убиства, сообраќајки, самоубиства) | Црнобело Форум

Црна Хроника (убиства, сообраќајки, самоубиства)

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,772
7,299
1,153
Big Sur
Како си гледаат хунзи сеир од терасата ццц...


One just cannot make this up.
А што? Он излегува од пубертет, тие не му даваат пари да ги почасти другарчињата? Мореее.....
Не бе, не. Барам негде да пишува дека се онион њуз, ама не се.
Жално што црнава хроника може секојдневно да се полни со нови и нови вести.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,772
7,299
1,153
Big Sur
Во моментов има барем 3 исчезнати млади лица околу 28-30 години што се врткаат по Твитер.
Никаде по порталиве не начекав да се зборува за нив, туку роднините молат по Фејсбук. Не можам да ги најдам постовите моментално, но сабајле прочитав за дечкото (чинам од Паланка или Кратово беше) што го нема веќе три недели, а тука некаде се и другите.
Ќе звучам ко Васко Ефтов, но навистина ме интересира дали некој некаде сретнал информации и дали случаиве некако делуваат ко поврзани?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,233
5,748
1,683
Disco

Инцестуозен педофилски егзибиционист.
Што трпи кутра планета :banghead
Укинувањето на смртна казна е голема грешка. Исто немањето whole life tariff како во некои земји.
Да се надеваме дека злосторникот ќе го избодат во затвор.
 
  • Angry
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,772
7,299
1,153
Big Sur
Ауффф, да знам кое е ова ништожно копиле, да му се појавам на врата со секира и бензин, пепелче да не остане од него. По затвори ако за нешто се најнетолерантни, тоа е педофилија.
На свое дете бе...... се надевам секој ден ќе го мачат во затвор и дека ќе умре дури за 50 години.


Кога сум на темава, не лаже и ова. Жално. Ко да читам нешто што се одвивало во османлиска доба, а не пред некој ден. Се разделиле, родителите сакале да ја дадат за друг... втф.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,233
5,748
1,683
Disco
Ауффф, да знам кое е ова ништожно копиле, да му се појавам на врата со секира и бензин, пепелче да не остане од него. По затвори ако за нешто се најнетолерантни, тоа е педофилија.
На свое дете бе...... се надевам секој ден ќе го мачат во затвор и дека ќе умре дури за 50 години.


Кога сум на темава, не лаже и ова. Жално. Ко да читам нешто што се одвивало во османлиска доба, а не пред некој ден. Се разделиле, родителите сакале да ја дадат за друг... втф.

Аграрни Ромео и Јулија? :unsure
 
  • Haha
Реакции: Electra

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,233
5,748
1,683
Disco
A шо овие па од Шекспир демек урбани у 15ти век:rofl. Све је то плебс и храна за плебс. Колку и да звучи вака сурово.

Тоа беа као рана буржоазија некои трговски семејства, не ќе да беа аристократи.
Сепак е чуден настан во 2021 година суицид ради емоции...не знам шта речи...
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,023
9,649
1,683
Normandy
Тоа беа као рана буржоазија некои трговски семејства, не ќе да беа аристократи.
Сепак е чуден настан во 2021 година суицид ради емоции...не знам шта речи...
Аристократи у подем.:rofl
Иначе ништо чудно да не те запрепасти поради бројот на вековите. Некои од среден век што биле далеку понапредни, во денешни рамки се во таков регрес што ќе мораат повторно да го доживеат средниот век како еден вид на просветителство. Историјата не е крива која оди кон стален прогрес, вака графички се изразам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,772
7,299
1,153
Big Sur
Пробав да останам озбилна пошто греота за ситуацијата и младите животи, ама аграрни Ромео и Јулија бе. :zelen:zelen
Уште нема информации што е поточно, едни портали викаат недозволена љубов, другиве се со турското сценарио, секако дека на ФБ налетав и на коментар дека се дел од секта пошто црна хроника ли е, 'бем ли га, ако нема секта вмешано. Ко грав без црвен пипер.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider