1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Цитати од серии

Дискусија во форумот 'Серии и емисии' започната од Selma, 28 февруари 2012.

 1. Selma

  Selma Ingenious

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  4,375
  Допаѓања:
  7,071
  Самата тема кажува, ставајте цитати од сериите што ги гледате. Може да бидат со слика или само текст.
  [​IMG]
  овој ми е омилен (inlove)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

   
  На Black Mamba и InnaLaurie им се допаѓа ова.
 2. Дејмон

  Дејмон Староседелец

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  650
  [​IMG]
   
  На Tantara, TheKitten, kones и уште 7 други им се допаѓа ова.
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  можи помлада од тебе ама сепак ти е мајка - ај погодете од кој филм е....треба сценаристот да добие нобелова награда за ова..
  татко да јда ти ја бацам...
  кан изеди си го јацето...
  синко ке ти го истурам во гушата ако нејкеш да си го изедеш..
   
  На Nikola и Scars31 им се допаѓа ова.
 4. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Е мене најјак цитат од турките филмови Jackal ми е „ти го бакнувам секое влакно од твојата коса“ :D колку романтично..
   
  На TheKitten, Nikola, Scars31 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 5. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  романтики аман.. шо да т изборам ... има многу двосмиселени реплики во овие турските филмопј, не знма дали е д осинхронизацијата или стварно е така..
   
 6. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
 7. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  “Maybe some women aren't meant to be tamed. Maybe they just need to run free til they find someone just as wild to run with them'
   
  На TheKitten му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lorejn

  Lorejn Полноправен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  66
  Допаѓања:
  82
 9. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  388743_10150414521318476_801738475_8425068_1861518834_n.jpg
   
  На TheKitten, Black Mamba, InnaLaurie и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678
  419562_310087412386049_182142248513900_846799_1829058412_n.jpg 395699_299150020146455_182142248513900_824397_529804019_n.jpg 420685_299149980146459_182142248513900_824396_1483432289_n.jpg
   

  Прикачени податотеки:

  На InnaLaurie му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: