Циркон на заб

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
Дали знаете дека има циркони
и на заби? Дали би ставиле?
Јас имам веќе и го носам веќе 4 години :D
 

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,012
1,103
Грдо е. За мене тотално непривлечно, дури одбивно. Извештачено.
Едноставната насмевка е најпривлечна. А не насмевка со одблесок од циркончиња.
 

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,411
1,103
Кога јадам пица често ќе ми застане оригано на заб, па се зезам на маса еееее цирконче си имам :)
Не не би ставила, не ми се свиѓа како ми седи ориганото хахахахха, сигурно и тоа не е поразлично :p
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Нормално дека сите знаеме дека постојат циркони и за заби :)
Инаку пред една годнина имав цирконче на преден заб,онака од кејф ама ми падна за 2месеца.
Можеби некогаш пак ке си ставам :zelen
 

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,012
1,103
Јас ко лаик на темава, што е тоа циркон? И да, без google финти.
Циркон за заб, е баш тоа, циркон. Со големина од околу 1мм, најчесто се става на „двојката“ и си ја врши намената. Свети!
 
  • Like
Реакции: Tinkerbell and Aquarius

*Hera*

Староседелец
18 септември 2013
33
32
1,018
Kicevo
Ни на крај памет! :)
Запчињата си ги сакам такви какви што си ми се. Се обидувам да си ги заштитам и да си ги негувам, а не да ставам лепаци триста чуда...
И! За блескава насмевка(ако е тоа фората со ставање циркони) се мијат почесто забите и готово ефектот е постигнат не мора циркони, дијаманти итн итн:biggrin:giggle