1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

ЦБ брошура

Дискусија во форумот 'Форумски весник' започната од Makedonec, 22 април 2017.

 1. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,466
  Допаѓања:
  1,185
  Јас си ја фатив бељата со форумскиот весник јас ќе си ја терам :D

  Периодов е сувопарен на форумов, па затоа треба нешто ново и интересно. Форумскиот весник бар во следниов поголем период не планирам да се издава, затоа што од членовите односно од вас нема некој интерес. Но мислам дека океј е од време на време да излегува по некоја ЦБ брошура. Во суштина зборот брошура можеби е погрешен, но и онака содржината е битна. И морам да ја пофалам @Pisces, до сега со неа и со @Hkakashi сум ги имал најдобрите соработки за интервјуата.

  Читајте, па очекувам коментари:showoff
   

  Прикачени податотеки:

  • cb brosura.pdf
   Големина на датотека:
   2.7 MB
   Прегледи:
   43
  На alba, JaMi, ipopovski и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Вака по "физиономија" :giggle е супер.. весело .. почнав да читам ама сеа имам поважна раб, брат ми.. Ко ќе дочитам кажувам уш некој коментар.. Ветувам :kafe(flower)
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  Сакав да изменам ама не иде .
  Момче маќидонче .. супер. Интересно..
  Едина замерка што на веќе долгите прашања во интерјуто, девојката одговараше многу кратко, колку пола од прашањето мада и не е страшно ;). Све у свему кул . И @Ita ко и увек забегана.. пак ме насмеа на глас :D(hug)
  Дота е од мене (wave)
  (bravo)
   
  На Prashina, escape и Makedonec им се допаѓа ова.
 4. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  734
  Допаѓања:
  123
  Одлично еееее
   
  На Makedonec му/ѝ се допаѓа ова.
 5. misti.diva orhideja

  misti.diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  10 јануари 2017
  Мислења:
  262
  Допаѓања:
  195
  Браво Македонче, слатко бомбонче:) навистина е прекрасна брошурката, весела и привлечна, подобра е од ЦБ весникот.(bravo)
  Единствена замерка ми е на најактвните членови од администрацијата...бриши го тој небитен податок;)
  :*
   
  На ●Untouchable° и Makedonec им се допаѓа ова.
 6. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,207
  Допаѓања:
  2,292
  Супер е и каде каде подобро од весникот мислам кратко и јасно и нема потреба од повеќе информации. Насловната и воопшто позадината е многу убава :)
   
  На ●Untouchable°, Prashina и Makedonec им се допаѓа ова.
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,405
  Ајде чекаме за 2019год.
   
  На alba и Makedonec им се допаѓа ова.
 8. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Најактивен член

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,869
  Допаѓања:
  932

  Минува 2019 e.v.! Имам само идеа како би можело да се направи една брошура од 10+ страници.

  Од 2019-та да се изнајдат различни одлични размисли за најразлични теми по 5 размисли за секоја тема од различни форумски луѓе..
  Теми како љубов, семејство, философија за најразлични аспекти од животот на луѓето, смисла на животот итн итн...

  Немам време периодов инаку јас ќе го прекопав форумов. Ако некој има време... и знае како, може да се сработи нешто :)
   

Сподели: