1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хумористична поезија

Дискусија во форумот 'Поезија и проза' започната од NEPOBEDLIV, 21 април 2012.

 1. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Јес.Конечно тема за поезија.Голем љубител сум на поезија едвај чекав право да ти кажам тема реков некој аман за аман нека отвори.

  Јас имам песна за наставничката, од уба поуба пофалена дури ми беше, стилце ми дадоја.

  Вели вака:

  Наставничке мила, наставничке драга ти ми дари памет
  Оценки ми пишуваш според заслуженото
  за во тетратката заокруженото.

  Часот да почни едвај чекам
  да заврши побрзо „дај боже“ си велам
  Ах учителке глупа, учителке глупа

  Нема лек за глупоста твоја
  да не сакаш да ти дадам
  од паметноста моја?

  Е оваја пофалена ми беше ! :cool:
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  не само тема, имаш цел форум за поезија а богами и за проза
  а еве сега, оваа тема е само за твој мерак
  пишувај и уживај :)
   
 3. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Јес.Те сакам :*
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lady_blue

  lady_blue Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  2,400
  Допаѓања:
  4,420
  благодарИм (inlove)
   
  На Nepobedliv :) му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: