Хумористична поезија

NEPOBEDLIV

Истакнат Член
5 март 2012
288
412
63
Јес.Конечно тема за поезија.Голем љубител сум на поезија едвај чекав право да ти кажам тема реков некој аман за аман нека отвори.

Јас имам песна за наставничката, од уба поуба пофалена дури ми беше, стилце ми дадоја.

Вели вака:

Наставничке мила, наставничке драга ти ми дари памет
Оценки ми пишуваш според заслуженото
за во тетратката заокруженото.

Часот да почни едвај чекам
да заврши побрзо „дај боже“ си велам
Ах учителке глупа, учителке глупа

Нема лек за глупоста твоја
да не сакаш да ти дадам
од паметноста моја?

Е оваја пофалена ми беше ! :cool:
 
  • Like
Реакции: Hip.Hop_MKD

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,400
4,421
1,153
Јес.Конечно тема за поезија.Голем љубител сум на поезија едвај чекав право да ти кажам тема реков некој аман за аман нека отвори.

Јас имам песна за наставничката, од уба поуба пофалена дури ми беше, стилце ми дадоја.

Вели вака:

Наставничке мила, наставничке драга ти ми дари памет
Оценки ми пишуваш според заслуженото
за во тетратката заокруженото.

Часот да почни едвај чекам
да заврши побрзо „дај боже“ си велам
Ах учителке глупа, учителке глупа

Нема лек за глупоста твоја
да не сакаш да ти дадам
од паметноста моја?

Е оваја пофалена ми беше ! :cool:
не само тема, имаш цел форум за поезија а богами и за проза
а еве сега, оваа тема е само за твој мерак
пишувај и уживај :)