Хуманитарен концерт за Јован

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
26
Битола
Двегодишниот Јован Илиевски од Битола боледува од глауком на двете очи (висок притисок кој често варира), поради што често мора да оди на контроли во Бугарија, а не е исклучена и дополнителна операција. Настанот ќе биде исполнет со македонски евергрин песни кои ќе ги изведуваат музичари кои настапуваат во битолски бендови. Настанот започнува во 21:00 часот во "Бар Чаршија" Битола. За тие што нема да можат да присуствуваат на настанот, еве телефонски броеви за донации

-За корисници на Телеком: 070/143-193
-За корисници на ВИП: 143-474

Трансакциска сметка за донации: 200002854481848 – Стопанска банка АД Скопје.

Линк од настанот.

Да му помогнеме на малиот Јован да има среќно и безгрижно детство.
 
  • Like
Реакции: Prashina and Aristokrat

Thrashbt

Староседелец
6 октомври 2012
233
86
1,038
26
Битола
Не знам за телефоните пријателе, ама мислам дека трансакционата сметка уште работи. Инаку, еве мал дел од тоа како беше на концертот: