1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Хуманитарен базар за самохрани родители

Дискусија во форумот 'Хуманитарни акции' започната од malo, 1 март 2017.

 1. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,063
  Од 3ти до 7ми март, во ''City Mall'' ке се одржи хуманитарен базар на ракотворби организиран од здружението ''One can"- здружение за самопомош на еднородителски семејства. На базарот ке бидат изложени ракотворби од самохраните родители и нивните деца , ракотворци, уметници и модни креатори, ке има огромна понуда на прекрасни, рачно изработени декоративни предмети, накит, облека, природна козметика, честитки и уметнички слики, а сретствата соберени од базарот ке бидат наменети за цели на здружението и за помош на семејствата со еден родител.
  Ве поканувам да дојдете и да бидете дел од овој настан, да донирате и да си купите уникатни изработки за себе и за вашите блиски.
   
  На JaMi, Outrider, corki и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели: