Хрчаци (инфо и прашања за нив)

Sara

Истакнат Член
13 февруари 2012
116
116
343
Јас порано чував хрчак околу 2 години и ми умре од старос инаку многу беше убав. :place
Вие дали чувате хрчаци?
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
Сум чувала како мала:nasmevka
На една другарка секоја недела и се пареа и цел стан и беше со хрчаци :eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Хрчак беше она со опашка, така?
Немам чувано и не ни сакам. Гадни ми се. Глувци.

Хрчак беше ХРЧАК. А глушец беше глушец. Хрчакот нема опашка, употреби го гугл, не имагинацијата.

Ако чувате хрчак, кој и да ви каже НЕ СМЕЕ ВОДА, е стварно нема поим од животот. Постојат специјални цуцли-поилки за глувците така да земете му и не го мачете животното без вода. Некој ќе ви каже преку храната внесува вода, тоа е исто ко вие преку денот да јадите еднаш супа, али како и да е потребно е вода.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Многу хрчаци сум чувал. Треба внимание да им се обрне колку-толку. Едино што ме нервира е тоа што смрдат и пилевината треба да се менува на 2-3 дена. Јас имав сибирски (џуџести) хрчаци и од обичните (влакнести) големите.
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Многу хрчаци сум чувал. Треба внимание да им се обрне колку-толку. Вода не смеат. Освен во мало капаче од шише, но и тоа дали го смеат. Едино што ме нервира е тоа што смрдат и пилевината треба да се менува на 2-3 дена. Јас имав сибирски (џуџести) хрчаци и од обичните (влакнести) големите.

Абре погоре ти пишав, и научно докажано е и се знаело уште милиони години уназад дека СЕКОЈ ЦИЦАЧ пие вода, значи пази ЦИЦАЧ ти зборувам, значи мора да внесува вода, како ти дозна и испита и научи дека не смее вода, ако не смее зошто се измислени кажи ми поилки за хрчаци? Оти не се измислени цигари, дрога, алкохол, телевизор, теретана, или било шо ќе му биди занимливо на хрчакот туку измислиле ПОИЛКИ, значи да му дајш вода да цврцни малце да се освежи...
 

Nenaa

Нов член
25 февруари 2012
1
1
1
29
Јас чувам,прекрасни се...
Но,мојот навечер збеснува и ги гризе решетките.....
Иако треба грижа,вреди...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dumbasss